Żabka ostatecznie rozwścieczyła PiS. To koniec

Żabka ostatecznie rozwścieczyła PiS. To koniec

Żabka być może nie cieszy się takim uznaniem Polaków jak Lidl, czy Biedronka. Polskie miasta są jednak "oblepione" tą siecią. Sklepy tej marki są niemal na każdym rogu większości polskich miast. Dlatego ich zaletą jest to, że są blisko. To duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli, którzy potrzebują na szybko zrobić małe zakupy.

Żabka ma nie po drodze z władzą z wielu powodów. Jakiś czas temu jeden z właścicieli wywiesił transparent, mówiący że nie obsługuje zwolenników PiS. Wywołało to aferę na całą Polskę. Jest jednak jeszcze większa przyczyna niechęci władzy do tej sieci.

Żabka rozwścieczyła PiS

Zemsta obozu rządzącego przyszła szybko. Solidarność wyprowadziła ostateczny cios. Polacy generalnie nie lubią związkowców. Zdaniem wielu internautów jej przedstawiciele, szczególnie ci znajdujący się na szczycie hierarchii za "nic nie robienie" dostają syte wynagrodzenie na ciepłych posadkach. Żabka do tej pory sprytnie obchodziła przepisy ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Sieć przemieniła się w placówkę pocztową. Dzięki temu mogła prowadzić sprzedaż także w niedzielę. Teraz wszystko ulegnie zmianie, Solidarność zamierza ukrócić ten proceder. - "Solidarność" forsuje zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedzielę. Chce, by obowiązywał on również franczyzobiorców i placówki pocztowe. To oznacza, że również właściciele sklepów sieci Żabka nie będą mogli dłużej obchodzić zakazu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". "Solidarność" chce uniemożliwić obchodzenie zakazu handlu w niedzielę i dlatego zamierza zradykalizować ustawę. Związkowiec Alfred Bujara twierdzi, że jest już zielone światło od rządu na wprowadzenie stosownych zmian.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przeciwnicy dalszego zaostrzania ustawy o zakazie handlu w niedzielę twierdzą, że jest to atak na małych przedsiębiorców. Żabka ma teraz nie lada kłopoty. Gdy sieć przemieniła się w placówki pocztowe, zyskiwała na zakazie handlu w niedzielę. Kiedy giganty takie jak Lidl, czy Biedronka nie mogą prowadzić sprzedaży, to Żabka nie miała takich przeszkód. Teraz wszystko się skończy.Najlepsze newsy dnia:

  1. Oszaleli! PiS: To dziecko jechało za szybko, a nie my
  2. Słowacka policja udostępniła ZDJĘCIA i wizerunki polskich kierowców odpowiedzialnych za wypadek!
  3. Co się dzieje z dzieckiem potrąconym przez kolumnę Dudy? Prezydent jedzie do szpitala
Źródło: businessinsider.com.pl Następny artykuł