Żabka na wojnie totalnej z PiS?! Potężny cios dla sieci sklepów

Żabka na wojnie totalnej z PiS?! Potężny cios dla sieci sklepów Źródło: fot. wikimedia.org

Żabka jest jedną z niewielu sieci w naszym kraju, której liczne sklepy pozostają otwarte nawet w niedziele bez handlu. Jednak teraz rząd PiS przygotował coś, co będzie potężnym ciosem wymierzonym w całą sieć. Przedstawiciele sklepów odpowiedzieli już na te zapowiedzi.

Żabka w momencie, gdy ogłoszono zakaz handlu w niedziele, znalazła lukę, która pozwalała na to, aby placówki tej sieci funkcjonowały normalnie. Bynajmniej nie chodzi o to, że kierownik sklepu stawał za ladą, a o status placówek pocztowych, które posiadało wiele sklepów. Dodatkową możliwość dało także sieci "wyłączenie dla przedsiębiorców (franczyzobiorców) działających we własnym imieniu i na własny rachunek". Dzięki temu Żabki mogły być normalnie otwarte, a ich personel pracował mimo zakazu handlu. Jednak bardzo nie spodobało się to zarówno rządowi, jak i Solidarności.

Żabka atakowana przez PiS to początek wojny

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę już od samego początku spotkała się z szerokim sprzeciwem za sprawą licznych kontrowersji, które wywołała. Specjaliści alarmowali o milionach złotych, które straci z tego powodu gospodarka, jednak nasz rząd pozostawał głuchy na te argumenty. Wiele sieci sklepów w Polsce zaczęło się jawnie sprzeciwiać zakazowi wprowadzonemu przez rząd, ale teraz PiS przygotowuje nowelizację do tej ustawy, która może zmienić dosłownie wszystko. Główną zmianą, jaka ma zostać wprowadzona to dokładne określenie, czym jest placówka pocztowa. Rząd chce wprowadzić, aby takie miano nosiło miejsce, których główną spełnianą funkcją będzie właśnie ta pocztowa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Projekt nowelizacji ma spowodować, żeby sklepy Żabki nie mogły udawać placówki pocztowej - powiedział poseł PiS Janusz Śniadek. Dodatkowo ma zostać doprecyzowane pojęcie "najbliższej rodziny", która może pomagać właścicielowi sklepu w prowadzeniu interesu w dni z zakazem handlu. Głos w całej tej sprawie zabrało też szefostwo sieci. - Takie postępowanie stoi w sprzeczności z zasadami Konstytucji biznesu. Doceniamy zamiar uregulowania pomocy dla właścicieli sklepów ze strony członków rodziny, jednak wskazana w uzasadnieniu sugestia ograniczenia tego wsparcia tylko do jednego sklepu, jest dla nas niezrozumiała – czytamy w komentarzu sieci. - Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście - zaznaczają także przedstawiciele Żabki. Wiele skazuje też, że nie są to ostatnie zmiany w tej kontrowersyjnej ustawie. Wszystko dlatego, że Solidarność domaga się, aby zakaz handlu został rozszerzony również na wieczorne godziny sobotnie, a także te poranne w poniedziałek. Jeżeli rząd zdecyduje się rozpocząć prace i nad tymi projektami, to bez wątpienia możemy liczyć na potężny protest ze strony właścicieli sklepów, których ten zakaz dotknie najbardziej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Luksusowa kolekcja od projektanta w Biedronce! Klienci przecierają oczy
  2. PiS poddaje się ws. wojny o sądy?! Ujawniono ustępstwa na jakie zgodził się Kaczyński
  3. Myślał, że kamery go nie złapią?! Kaczyński naprawdę pokazał to posłance
  4. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
  5. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
Następny artykuł