Wejdziesz do Żabki i grubo się zdziwisz. Wprowadzono nowe zasady robienia zakupów, wiele osób nie będzie miało wstępu do sklepów

Wejdziesz do Żabki i grubo się zdziwisz. Wprowadzono nowe zasady robienia zakupów, wiele osób nie będzie miało wstępu do sklepów Źródło: Wikimedia Krzysztoferski

Żabka wprowadziła nowe zasady, które obowiązują wszystkich klientów sieci. Osoby, które nie będą stosowały się do reguł, nie będą miały wstępu do sklepów. Niektórzy mogą się mocno zdziwić. Nie będzie wyjątków od przepisów. Jeśli się nie dostosujesz, nie zrobisz zakupów w niedzielę bez handlu i święta.

Wraz z końcem maja zniesiono częściowo obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Nie musimy zakładać maski w momencie, kiedy znajdujemy się na świeżym powietrzu, a okoliczności pozwalają na zachowanie dystansu społecznego wynoszącego minimum dwa metry. Wiele osób źle interpretuje zalecenia Ministerstwa Zdrowia i rezygnuje z maseczki całkiem, narażając w ten sposób zdrowie osób, które robią zakupy lub przemieszczają się komunikacją miejską.

Żabka wprowadziła nowe zasady

Ostatnio przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andruszewicz, wystosował oświadczenie, w którym zaapelował do Polaków o zachowanie rygoru sanitarnego. Zwrócił się także do właścicieli sklepów oraz prowadzących pojazdy komunikacji publicznej, zalecając, by odmawiali sprzedaży usług osobom, które nie noszą maski. Sprawa została postawiona jasno. Stanowisko ministerstwa wziął sobie do serca zarząd popularnej sieci sklepów Żabka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pracownicy wielu dyskontów zmagają się na co dzień z klientami, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Niestety, obecnie noszenie maseczek należy do rzadkości. Klienci odmawiają również dezynfekowania rąk przy wejściu i zakładania jednorazowych rękawiczek. Władze sieci Żabka postanowiły interweniować. Warszawscy franczyzobiorcy otrzymali e-maile z wytycznymi dotyczącymi standardów sanitarnych w sklepach. Zalecenia nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Sprawa została postawiona bardzo konkretnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w Warszawie, autobus spadł z wiaduktu. Napływają wiadomości o ofiarach śmiertelnych

2. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności

Przypomniano, że zarówno pracownicy, jak i klienci sklepu mają obowiązek założenia maseczek. Wielu właścicieli otrzymało nakaz wywieszenia kartek z upomnieniem, wystawienia płynów dezynfekujących i rękawiczek foliowych, a także zdyscyplinowania niesfornych podwładnych. Uznano, że najskuteczniejsze będzie zastosowanie się do stanowiska Ministerstwa Zdrowia i zrezygnowanie z obsługi klientów łamiących przepisy sanitarne. Zabieg ten ma na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. Przestrzeganie zasad społecznych, przyjętych w dobie pandemii, pozwoli na szybsze opanowanie epidemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dodaj musztardę do kotletów mielonych. Efekt cię mocno zaskoczy, rodzina od razu poprosi o dokładkę
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Kondolencje napływają ze wszystkich stron. Nowotwór niestety okazał się nie do pokonania, nie żyje Karolina Bojarska
  4. Były mąż Gosi Rozenek po latach wyznał prawdę, nie mógł dłużej milczeć. Ujawnił tajemnicę swojego ślubu
  5. Zostały jej tylko 4 godziny życia. Wtedy wydarzyło się niebywałe, nie wierzyła, że zdąży tuż przed śmiercią
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News