Mamy potwierdzenie - koronawirus w Żabce. Wiadomo już, gdzie konkretnie

Mamy potwierdzenie - koronawirus w Żabce. Wiadomo już, gdzie konkretnie Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Żabka to sieć sklepów, która wygrywa swoją dostępnością oraz kuszącymi promocjami. Praktycznie w każdym mieście spotkać można mały sklep z charakterystyczną zieloną szatą graficzną. Jak się okazuje, sieć znalazła się w sporych tarapatach, a to za sprawą wykrycia u pracowników zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Podano informacje w sprawie dokładnej lokalizacji ogniska zachorowań. Jak podaje sieć sklepów "dzięki szybkiej reakcji nie ma żadnego nowego potwierdzonego przypadku".

Żabka chętnie wybierana jest przez Polaków, szczególnie tych, którzy chcą zrobić zakupy w niedzielę. Większość sklepów tej sieci jest bowiem otwarta w każdą niedzielę, bez względu na to, czy jest ona handlowa czy nie. Do mediów dotarły jednak niepokojące informacje. W uwielbianej sieci doszło do zakażenia koronawirusem.

Żabka potwierdza, że taka sytuacja miała miejsce

Żabka poinformowała, że wdrożone zostały specjalne procedury mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa na kolejne osoby. Radio Kolor podało, że wśród 3 pracowników stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Pozytywne wyniki testów otrzymali oni na początku sierpnia, jednak jak zapewnia firma, Żabka natychmiast podjęła stosowne kroki.

Według dostępnych na temat tego wydarzenia wiadomości na stan odnotowany we wtorek ognisko do tej pory obejmuje 5 zakażonych oraz 22 osoby przebywające na kwarantannie. Przerwę w pracy z tego powodu musiało zrobić sobie 17 pracowników. Podano dokładną lokalizację wykrycia zakażenia, klienci mogą być nieco spokojniejsi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pracownicy centrum logistycznego w Nadarzynie zakażeni koronawirusem

Radio Kolor przekazało, że zakażeni pracownicy zatrudnieni byli w centrum logistycznym zlokalizowanym w Nadarzynie. To właśnie tam następuje kompletowanie dostaw, po czym towary transportowane są do sklepów sieci. Żabka uspokaja i w komunikacie przesłanym do rozgłośni zapewnia, że natychmiast podjęto kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom korzystających z usług sieci. Poinformowano, jakie kroki zostały podjęte.

- Procedura objęła odsunięcie od pracy zarówno osób zakażonych, jak i ich współpracowników, a także dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń - przekazuje Radio Zet, powołując się na informacje otrzymane przez Radio Kolor. Wcześniej podobną sytuację z zakażeniami wśród pracowników odnotowano w Biedronce.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

2.Ludzie nie zarażają się na ulicy. Szumowski zdradził, gdzie obecnie dochodzi do największej liczby infekcji

Centrum logistyczne wciąż funkcjonuje

Żabka nie wstrzymała pracy i pracownicy nadal stawiają się w oddziale w Nadarzynie. Jedynie jedna z chłodni została tymczasowo ograniczona użytkowo, lecz nie wpływa to na całościową pracę miejsca. W centrum logistycznym łącznie zatrudnionych jest 170 osób. Żabka zapewniła jednocześnie, że każde centrum logistyczne sieci podlega nieustannym obserwacjom stanu zdrowia pracujących tam ludzi. 

AKTUALIZACJA (20.08.2020)

Sieć sklepów Żabka postanowiła wystosować oficjalny komunikat w sprawie, który zamieszczamy poniżej.

"Potwierdzamy, że na początku sierpnia w ramach podjętych działań zgodnie z obowiązującą procedurą, na terenie Centrum Logistycznego w Nadarzynie zidentyfikowano 3 przypadki występowania koronawirusa.

W trosce o zdrowie pracowników oraz bezpieczną realizację dostaw, niezwłocznie uruchomiliśmy działania, które pozwoliły utrzymać ciągłość pracy Centrum, jednocześnie eliminując zagrożenia dla pracowników.

Procedura objęła odsunięcie od pracy zarówno osób zakażonych, jak i ich współpracowników, a także dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń. Osobom z kontaktu – jako najbardziej narażonym na infekcję – niezależnie od ich izolacji domowej zapewniona została możliwość bezpłatnych badań. Zaoferowaliśmy tę możliwość również wszystkim pozostałym pracownikom i współpracownikom, co umożliwiło weryfikację całego personelu Centrum pod kątem ryzyka zakażenia. W konsekwencji ogółem 17 osób zostało wyłączonych z pracy w związku z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia. Pracownicy zostali objęci odpowiednią opieką.

Obecnie centrum pracuje normalnie, podjęte działania spowodowały jedynie czasowe ograniczenie pracy chłodni. Od początku pandemii wszystkie nasze centra logistyczne są objęte monitoringiem w zakresie stanu zdrowia wszystkich osób przebywających w tych obiektach. W centrach panuje wysoki reżim sanitarny, osoby pracujące w magazynach są wyposażone we wszelkie środki ochrony osobistej. Jesteśmy także w stałym kontakcie z miejscowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział, co czeka Polaków, wielu będzie niezadowolonych
  2. Wprost z nieba runął do Wisły. Napływają niepokojące informacje, są poszkodowani
  3. Ogień zaczął trawić wszystko, na miejscu pilnie pracują strażacy. W polskiej miejscowości spełnia się najczarniejszy scenariusz
  4. Ogromny smutek. Nie żyje Paulina Socha
  5. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News