Zabija w męczarniach 50 000 Polaków rocznie! A rząd ma go w nosie

Zabija w męczarniach 50 000 Polaków rocznie! A rząd ma go w nosie Źródło: flickr.com

Taki niepozorny, nikt się nim nie przejmuje, a jest śmiertelnie groźny dla nas wszystkich. Zabija w męczarniach 50 000 Polaków rocznie! A rząd ma go w nosie. Nieliczni biją na alarm, ale nie wiadomo czy coś uda im się ugrać.

Ten problem trapi Polskę od lat. Mowa oczywiście o smogu, który każdą zimę zamienia w prawdziwy koszmar. Wystarczy przypomnieć sobie rewelacje z poprzednich lat, kiedy to kilkakrotnie w samym tylko Krakowie wprowadzane były ostrzeżenia o wysokiej toksyczności powietrza. Smog to bez dwóch zdań poważny problem, z którym borykamy się od lat. W większych miastach potrafi być naprawdę tragicznie. Unoszące się rano mgły często okropnie śmierdzą spalinami i po cichu zatruwają nasze ciała. Niestety, niewiele osób nie wie, jak ogromne to jest dla nas zagrożenie. ZOBACZ TAKŻE: UWAGA: Kłęby dymu nad Polską metropolią. To nie smog, a coś 100 razy gorszego!

Trzeba walczyć z dymem, który zabija

Choć władze Unii Europejskiej przed smogiem ostrzegają od lat, polski rząd wciąż robi za mało. Dopiero od niedawna władze podejmują pierwsze, nieporadne kroki, aby z nim walczyć. Walczyć z tym problemem można przede wszystkim za pomocą wymiany pieców i regulacjami dotyczącymi ich użytkowania. To właśnie one najbardziej zanieczyszczają nasze powietrze. Z takim problemem od lat boryka się wiele polskich miast. Sprawę komentuje Anna Guła z Polskiego Alarmu Smogowego. Jej zdaniem najpierw należy zmienić standardy emisyjne. Dopiero wówczas można mówić o podjęciu pierwszych konkretnych działań. Problemem trzeba zająć się jednak jak najszybciej. Rocznie 50 tys. Polaków umiera w wyniku chorób wywoływanych przez zanieczyszczone powietrze. - Standardy emisyjne to pierwszy krok, który powinniśmy byli wykonać już dawno, by naprawdę rozpocząć walkę ze smogiem. Dopóki polski rynek będzie zalewany pozaklasowymi kotłami, które jeszcze przez najbliższe 10-15 lat będą używane, nie ma co liczyć na poprawę sytuacji - twierdzi Guła. ZOBACZ TAKŻE: Atak TRUJĄCYM GAZEM w Polsce! Dzieci plują krwią, karetki jeżdżą tam i z powrotem Źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News