Taki niepozorny, nikt się nim nie przejmuje, a jest śmiertelnie groźny dla nas wszystkich. Zabija w męczarniach 50 000 Polaków rocznie! A rząd ma go w nosie. Nieliczni biją na alarm, ale nie wiadomo czy coś uda im się ugrać.

Ten problem trapi Polskę od lat. Mowa oczywiście o smogu, który każdą zimę zamienia w prawdziwy koszmar. Wystarczy przypomnieć sobie rewelacje z poprzednich lat, kiedy to kilkakrotnie w samym tylko Krakowie wprowadzane były ostrzeżenia o wysokiej toksyczności powietrza. Smog to bez dwóch zdań poważny problem, z którym borykamy się od lat. W większych miastach potrafi być naprawdę tragicznie. Unoszące się rano mgły często okropnie śmierdzą spalinami i po cichu zatruwają nasze ciała. Niestety, niewiele osób nie wie, jak ogromne to jest dla nas zagrożenie.

ZOBACZ TAKŻE: UWAGA: Kłęby dymu nad Polską metropolią. To nie smog, a coś 100 razy gorszego!

Trzeba walczyć z dymem, który zabija

Choć władze Unii Europejskiej przed smogiem ostrzegają od lat, polski rząd wciąż robi za mało. Dopiero od niedawna władze podejmują pierwsze, nieporadne kroki, aby z nim walczyć. Walczyć z tym problemem można przede wszystkim za pomocą wymiany pieców i regulacjami dotyczącymi ich użytkowania. To właśnie one najbardziej zanieczyszczają nasze powietrze. Z takim problemem od lat boryka się wiele polskich miast.

Sprawę komentuje Anna Guła z Polskiego Alarmu Smogowego. Jej zdaniem najpierw należy zmienić standardy emisyjne. Dopiero wówczas można mówić o podjęciu pierwszych konkretnych działań. Problemem trzeba zająć się jednak jak najszybciej. Rocznie 50 tys. Polaków umiera w wyniku chorób wywoływanych przez zanieczyszczone powietrze.

Standardy emisyjne to pierwszy krok, który powinniśmy byli wykonać już dawno, by naprawdę rozpocząć walkę ze smogiem. Dopóki polski rynek będzie zalewany pozaklasowymi kotłami, które jeszcze przez najbliższe 10-15 lat będą używane, nie ma co liczyć na poprawę sytuacji – twierdzi Guła.

ZOBACZ TAKŻE: Atak TRUJĄCYM GAZEM w Polsce! Dzieci plują krwią, karetki jeżdżą tam i z powrotem

Źródło: interia.pl

Tych groźnych kultów musisz się wystrzegać! [ZDJĘCIA]


10 najbardziej przerażających miejsc na świecie [ZOBACZ!]

Zobacz również