Zabezpieczenie piwnicy skobel i kłódka
Public Domain Pictures
Konrad Karpiuk - 30 Maja 2020

Masz podobny zamek w swojej piwnicy? Trzeba pamiętać o jednej kluczowej sprawie, inaczej skutki będą opłakane

Zabezpieczenie piwnicy z bloku, czy nawet w domu to z reguły standardowy, stalowy skobel z kłódką. Występuje on w różnych wariacjach. Niektóre mają blokowaną zasuwkę, inne są jeszcze prostsze i opierają się jedynie na dwóch kawałkach zamka i zabezpieczającej je kłódce. Ten prosty mechanizm może być skuteczny, pod warunkiem, że nie zapomnimy o jednej rzeczy.

Zabezpieczenie piwnicy jest ważne, nawet jeśli nie składujemy tam nic cennego, nie chcielibyśmy raczej, aby ktoś nam po niej chodził, czy też zniszczył zamek (w wyniku czego poniesiemy koszty). Z reguły sam zamek jest wykonany z dobrych materiałów, trudnych do sforsowania. Pozostaje jednak problem kłódki, która może być niewystarczająca.

Podstawowe zabezpieczenie piwnicy. Nie popełnij jednego błędu

Oszczędzanie na kłódkach nie jest dobrym pomysłem. Jeśli jest ona wykonana z kiepskich i tanich materiałów, bardzo łatwo będzie ją bezgłośnie wyłamać. Nie trzeba do tego wcale specjalistycznych narzędzi, wystarczą dwa płaskie klucze i odrobina siły, aby wyłamać ucho z bryły kłódki i w efekcie mieć wolną drogę do piwnicy. Dlatego nie oszczędzamy na kłódkach i kupujemy taką z dobrych materiałów.

Ewa Drzyzga na żywoPodczas programu na żywo Ewa Drzyzga nie wytrzymała. Nagle zalała się łzamiCzytaj dalej

Na rynku są dostępne tanie kłódki, które nie są zbyt skomplikowane, ale nie są również zbyt bezpieczne. Jednocześnie producenci bardziej dbający o jakość niż o ilość produkcji oferują produkty dużo droższe, ale też bezpieczniejsze, z wieloma dosyć wymyślnymi zabezpieczeniami. Niekoniecznie będzie nam potrzebna najdroższa kłódka na rynku, ale warto zorientować się jakie cechy zmniejszają ryzyko włamania.

Jak dobrać solidną kłódkę? Zwróć uwagę na te parametry

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Siniaki na ciele bez urazu choroba córkiMama myślała, że córka ma zwykłe siniaki. Kiedy lekarz poznał prawdę było już za późnoCzytaj dalej

Dlatego też kupując kłódkę, warto sprawdzić, czy ma atesty włamaniowe. Można również poszukać, czy nikt nie testował takiej kłódki w internecie. Choć niektórych może to dziwić, to są osoby interesujące się zamkami i zabezpieczeniami antywłamaniowymi i chętnie pokazują ich testy w internecie. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na materiały, z jakiej jest wykonana.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy w żałobie. Niestety, Marcin Szarejko zginął tragiczną śmiercią
2. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutna prawda o życiu gwiazdy

Patrzymy także na grubość i długość ucha oraz na wielkość bryły kłódki. Z reguły zasada jest prosta - im mniejsze i grubsze ucho, tym trudniej sforsować zamek. Ponadto ważna jest duża i solidna bryła kłódki, im grubsze jej "ścianki" tym jest solidniejsza i tym trudniej je wyłamać tak jak na filmie zamieszczonym poniżej. Warto także kierować się ceną, z reguły droższe kłódki są solidniejsze niż tańsze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy cukrzycy. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Anglicy zachwycają się Anną Lewandowską. Wszystko przez jeden fakt z jej życia, pomogła Robertowi
  3. Właściciel firmy wynajął detektywa, by śledził pracowników na home office. Wyniki śledztwa są wstrząsające
  4. Zauważyłeś, że sąsiedzi zakrywają opony swoich aut deskami? Mają ważny powód, lepiej zrobić tak jak oni
  5. Niepokojące doniesienia o córce Pawła Królikowskiego. Sytuacja jest poważna, chodzi o zdrowie
  6. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce

jak usunąć plamy ze ściany odbiera mowęWszyscy śmiali się, gdy nacierała ścianę ogórkiem. Efekt odebrał im mowęCzytaj dalej

Źródło: Pomysłodawcy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News