Jakie są najlepsze zabawy weselne? Niektóre są naprawdę zabawne

Jakie są najlepsze zabawy weselne? Niektóre są naprawdę zabawne Źródło: Vimeo.com/Studio Foton Flash Video

Zabawy weselne - czy zawsze muszą być krępujące? Gry weselne gwarantują świetną zabawę i mogą pomóc w integracji gości. Warto jednak przy ich wyborze kierować się dobrym smakiem i pamiętać o różnorodności weselnych gości.

Zabawy weselne są nieodłącznym elementem organizacji każdego ślubu i wesela, wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich najważniejszego wieczoru w życiu. Dlatego podczas organizacji wesela warto poświęcić więcej czasu na obeznanie się z tematem oczepin i zabaw oraz zadań im towarzyszących. Ważne, aby wszyscy dobrze się bawili, zabawy były wyselekcjonowane, z dobrym smakiem, nikogo nie obrażały, choć i tak warto wykazać się dobrym poczuciem humoru i dystansem do własnej osoby.

Zabawy weselne - świetna sprawa, czy przykry obowiązek?

Wybór weselnych gier i zabaw jest tak obszerny, że każdy znajdzie coś dla siebie, czy to wiejskie wesele, czy miejskie i eleganckie. Choć pary młode coraz częściej rezygnują z gier lub organizują bardzo okrojoną ich liczbę, to jednak warto znaleźć dla nich miejsce w weselnym rozkładzie, gdyż sprawiają, że goście bardziej się integrują ze sobą jak również z parą młodą. Przy odrobinie dobrych chęci takie zabawy gwarantują niezapomniane wspomnienia.

Zabawy weselne z klasą

Pociąg - jedna z najpopularniejszych zabaw, Państwo młodzi wcielają się w maszynistów pociągu, mogą wykorzystać odpowiednie atrybuty np. czapkę maszynisty, kierownicę itp. Maszyniści zbierają z sali gości namawiając, aby dołączali do pociągu, by ten był coraz dłuższy. W tle oczywiście orkiestra gra "Jedzie pociąg z daleka" Ryszarda Rynkowskiego. Wodzirej może również wprowadzić element z przystankami, gdy pociąg zatrzymuje się w określonym miejscu, "wagoniki", czyli goście muszą odtańczyć charakterystyczny taniec związany z tym regionem np. Francja - kankan.

Sznurek - świetna zabawa połączona z tańcem, angażująca wiele osób. Potrzebna jest bardzo długa lina (długość na szerokość sali). Dwie osoby rozciągają sznurek w poprzek sali. Pary uczestniczące muszą tańczyć dosyć blisko siebie i nie przerywając tańca przechodzić pod sznurkiem na druga stronę sali. Dwie osoby trzymające sznurek po każdym przejściu wszystkich par podnosi poziom trudności obniżając linę. Odpadają pary, które się rozłączą, przewrócą lub dotkną sznurka.

Test zgodności - Państwo Młodzi siadają na krzesłach tyłem do siebie, dostają po dwie kartki z napisem "on" i "ona". Następnie wodzirej zadaje pytania dotyczące ich wspólnego życia, charakteru, historii poznania. Np. "Kto będzie trzymał kasę?, Kto pierwszy powiedział "Kocham Cię"?, Kto lepiej prowadzi samochód?" itp.

Zabawy weselne śmieszne, dla dzieci

Fanty - bardzo kreatywna gra, polega na zdobywaniu fantów wymienianych przez prowadzącego. To czy gra będzie też dla dzieci, czy tylko dla dorosłych zależy właśnie od rodzaju fantów. Fantami może być widelec, but, ale również w mniej cenzuralnej wersji zachęcającej do negliżu - koszula, czy podwiązka.

Kalambury - znane, lubiane, sprawdzają się na każdej imprezie niezależnie od rodzaju. Dorośli mogą grać z dziećmi. Wszystko zależy od haseł przygotowanych przez prowadzącego. Dla dzieci mogą to być postacie z bajek, mogą również naśladować określonych członków rodziny, czy konkretnych gości pod warunkiem, że ich znają.

Mumia - dzieci (z dorosłymi lub bez) dobierają się w pary, jedna osoba owija drugą papierem toaletowym lub bandażem podczas kilku minut. Wygrywa najlepiej owinięta mumia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wesele - w jakim stylu? Symbole, motywy, miejsca
  2. Jak zawiązać krawat - windsor i pół windsor? Nie do każdego krawatu pasuje
  3. Trendy w sukniach ślubnych w 2019 roku. Jaką wybrać?
  4. Jaka suknia na ślub cywilny? Panny młode wyglądają zupełnie inaczej, niż w kościele
  5. Ile kosztuje suknia ślubna? To zależy czy nowa, czy używana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News