Kiritimati jest największą spośród 33 wysp, które tworzą państwo Kiribati na Pacyfiku. Internautów zainteresowały nazwy wiosek, które znajdują się na Wyspie Bożego Narodzenia. 

Lądowa powierzchnia Kiritimati to jedynie 323 km², którą zamieszkuje ponad 5,5 tysiąca obywateli. Gdy została odkryta przez żeglarza Jamesa Cooka była jeszcze terenem bezludnym, ale za to zamieszkanym przez miliony ptaków. Obecnie atrakcją wyspy są przede wszystkim okazałe meduzy bez parzydełek. W latach 1956-1958 na wyspie, która była jeszcze brytyjską kolonią, przeprowadzano próby nuklearne z użyciem bomb wodorowych. Jednakże, wyspa ma być mniej skażona niż niektóre miasta USA.

Uwagę zwracają m.in ciekawe nazwy wiosek, w których grupują się mieszkańcy Kiritimati. Wśród nich odnajdziemy Poland, London, Paris czy… Banana. Internauci żartują, że najprawdopodobniej mieszkańcy Poland emigrują do wioski London.

Osada została nazwana Poland na cześć Polaka Stanisława Pełczyńskiego, który pomógł mieszkańcom nawodnić wyspę. W wiosce wybudowano również kościół św. Stanisława, a pobliską zatokę nazwano Zatoką Świętego Stanisława.

kiribati

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wykop, wikipedia

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.