pixabay.com kisistvan77
Klaudia Bochenek - 30 Maja 2020

Oburzające oświadczenie księdza w związku z pedofilią. Mama ofiary jest zdruzgotana

"Zabawa w chowanego" jeszcze przed emisją wywołała popłoch wśród księży. W dokumencie poruszono sprawę duchownego Arkadiusza H., na którego czyny miało przymykać oko wielu innych księży, w tym biskupów. W sieci pojawiło się oświadczenie jednego z duszpasterzy, który miał wiedzieć o pedofilskich skłonnościach swojego kolegi i o całym procederze.

"Zabawa w chowanego" odkryła kolejną kościelną aferę związaną z pedofilią. Codziennie dowiadujemy się nowych faktów, pojawiają się oświadczenia księży lub odmowy rozmów z dziennikarzami. Czy duchowni, którzy świadomie kryli Arkadiusza H. poniosą konsekwencje?

Mama ofiary po raz kolejny przerwała milczenie, nie może uwierzyć w to, co się dzieje

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o biskupie Stanisławie Napierale, który miał wiedzieć o pedofilii swojego podwładnego, ale mimo to go krył. Osoba księdza Arkadiusza H. przez film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" została prześwietlona przez media, a w sprawę może być zamieszanych wiele osób - księży, którzy przymykali oko na jego występki. Onet ujawnił, że jeden ze świadków, który składał zeznania w sprawie Arkadiusza H., wymienił nazwisko kolejnego duchownego, który mógł podejmować działania, aby tajemnica nie wyszła na jaw. Chodzi o księdza Piotra Bałoniaka.

Warszawa w trudnej sytuacjiNatychmiast podjęto decyzje o zamknięciu. 160 osób trafiło na kwarantannę, trudna sytuacja w WarszawieCzytaj dalej

Mama Andrzeja Hurnego - bohatera dokumentu - jest zdruzgotana oświadczeniem księdza Bałoniaka.

- Rozmawialiśmy o tym [o molestowaniu syna przez ks. Arkadiusza H.] z księdzem Piotrem, który w przeszłości był w naszej parafii. Ksiądz Bałoniak wytyka błędy merytoryczne, a nie pamięta najważniejszego faktu z naszej rozmowy – płaczu matki szukającej sprawiedliwości dla swojego skrzywdzonego syna i cierpiącej rodziny, którą znał i pamiętał - uważa pani Ewa Hurna rozmawiając z Onetem.

"Zabawa w chowanego" ujawniła kościelne skandale. Jest oświadczenie księdza

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka porcelanowa lalka2-latka wygląda, jak porcelanowa lalka. Poczekajcie tylko, aż zobaczycie jej mamę, opad szczęki nieuniknionyCzytaj dalej

Ksiądz Piotr Bałoniak nie zaprzecza, że rozmawiał z mamą Andrzeja Hurnego, jednak rozmowa nie dotyczyła skarg odnośnie molestowania, ale orientacji. W związku z dociekliwością dziennikarzy Onetu, na stronie kurii pojawiło się oświadczenie.

- Nieprawdą jest, że pani Ewa Hurna kilka razy rozmawiała ze mną, zgłaszając wykorzystanie seksualne swojego syna Andrzeja przez ks. Arkadiusza. Rozmawiała tylko jeden raz, po kilku latach od mojego odejścia z Sycowa, podczas przypadkowego spotkania przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Rozmowa nie dotyczyła jednak nadużyć seksualnych wobec Andrzeja Hurnego, ale orientacji seksualnej jej dorosłego wówczas już syna. Pani Ewa Hurna żaliła się, iż syn w dramatycznych okolicznościach wyznał rodzinie, że jest osobą homoseksualną. Żadne inne rozmowy na ten temat nie miały miejsca - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Diecezję Kaliską.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby
2. Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Mało kto zna szczegóły z jej życia, gotowy scenariusz na film

Poszkodowany Andrzej Hurny w rozmowie z Onetem stwierdził, że retoryka o fragmencie mówiącym o orientacji "nie różni się od formy, z jaką jego rodzina spotykała się przez lata, próbując zgłosić sprawę duchownym Kościoła katolickiego". Jest też rozczarowany faktem, że bardziej skupiono się na jego orientacji niż na tym, co naprawdę zaszło. Pani Ewa Hurny oczywiście wcześniej wiedziała o homoseksualizmie syna, ale w rozmowie z Onetem miała dodać, że jest to poniekąd wina księdza pedofila.

Obrazy Pikio

Fot. Diecezja Kaliska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niedobór witaminy B może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak go rozpoznać i uzupełnić braki?
  2. Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Wybitny mecz Lewandowskiego, Polak z dwoma bramkami (WIDEO)
  3. Znaleźli zwierzę o niepokojącym wyglądzie. Postanowili je ostrzyc i stanęli jak wryci, nie zapomną do końca życia
  4. Dotarła do nas bolesna wiadomość, niestety, dwoje staruszków nie żyje. Sprawą zajmie się prokuratura
  5. Widok, którego nie da się zapomnieć. Napis na nagrobku wywołał nie lada burzę, są na nim niecenzuralne słowa
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News