Radna w mocnych słowach o biskupie Janiaku. "Nie powinien być zapraszany do udziału w uroczystościach miejskich jako oficjalny przedstawiciel Kościoła"

Radna w mocnych słowach o biskupie Janiaku. "Nie powinien być zapraszany do udziału w uroczystościach miejskich jako oficjalny przedstawiciel Kościoła" Źródło: SEKIELSKI/YouTube

"Zabawa w chowanego" to drugi film dokumentalny braci Sekielskich na temat pedofilii w Kościele. Chociaż ledwo pojawiła się jego premiera to już widać jego efekty. Radna Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu Barbara Oliwiecka wypowiedziała ostre słowa na temat biskupa Janiaka.

"Zabawa w chowanego" doprowadziła do tego, że biskup Edward Janiak stał się niemile widziany na publicznych uroczystościach. W związku z treścią zawartą w dokumencie braci Sekielskich już dziś do prezydenta Kalisza wpłynął oficjalny wniosek, by na  uroczystościach nie pojawiał się biskup Janiak, który w dokumencie został posądzony o tuszowanie sprawy podejrzanego o pedofilię księdza Arkadiusza H. 

Pod wpływem dokumentu "Zabawa w chowanego" biskup nie będzie zapraszany na oficjalne uroczystości?

- Dopóki udział biskupa w tuszowaniu pedofilii w kościele nie zostanie jednoznacznie wyjaśniony, nie powinien być on zapraszany do udziału w uroczystościach miejskich jako oficjalny przedstawiciel Kościoła katolickiego - przekazała w rozmowie z WP Barbara Oliwiecka, radna Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu.

Biskup miał wziąć udział w czerwcowej sesji rady miejskiej. Wciąż nie wiadomo, jak do wniosku odniesie się prezydent miasta Kalisz Krystian Kinastowski. 

- W takiej sytuacji to niestosowne. To nie tylko mój głos. Pod kurią odbyła się pikieta protestacyjna. Jako miasto i mieszkańcy powinniśmy dać do zrozumienia, że nie zgadzamy się na takie działania hierarchów. Już wcześniej w Kaliszu krążyły informacje na ten temat. Film precyzyjnie to udokumentował. Oglądając to, byłam wstrząśnięta - argumentuje. 

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News