Zabawa w chowanego
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 17 Maja 2020

Jednej rzeczy w filmie Sekielskich nie było. Właśnie ujawniono nowe dowody ws. biskupa Janiaka

Film dokumentalny Tomasza Sekielskiego pt. "Zabawa w chowanego" wywołał wielkie kontrowersje. Dziennikarze portalu OKO.press przekazali niepublikowane dotąd informacje dotyczące biskupa Edwarda Janiaka. Zaniepokojeni czytelnicy zaczęli wysyłać do redakcji wiadomości. Prasa odkryła, co w ubiegłym roku zrobił duchowny.

W dokumencie Tomasza Sekielskiego pt. "Zabawa w chowanego" ksiądz Edward P. był jedną z głównych postaci. Duchowny w 2002 roku został skazany na półtora roku więzienia za molestowanie nieletnich. W kwietniu 2019 roku redakcja OKO.press otrzymała niepokojące doniesienia od czytelników w sprawie kapłana. Niedawno ujawniono, czym wcześniej się zajmował.

mamaByła w ciąży 27 razy, urodziła 69 dzieci. Wydarzyło się naprawdę, jak to możliwe?Czytaj dalej

Tych szokujących informacji nie zawarto w filmie "Zabawa w chowanego". Okazało się, że ksiądz, który został skazany za molestowanie nieletnich, w zeszłym roku prowadził rekolekcje dla dzieci. Według dziennikarzy portalu OKO.press proboszcz lokalnej parafii, ks. Marek Pieczykolan miał umożliwić to duchownemu ze względu na jego trudną sytuację finansową.

Jeszcze bardziej niepokojące fakty, niż w dokumencie "Zabawa w chowanego"

Chociaż "Zabawa w chowanego" wstrząsnęła Polakami, redakcja OKO.press przedstawiła kolejne niepokojące fakty. Okazało się, że skazany za molestowanie nieletnich Edward P. był bliskim znajomym byłego biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej, a obecnie biskupa kaliskiego – Edwarda Janiaka. Duchowni mieli poznać się w seminarium. Janiak w 2003 zapewnił, że skazany duchowny nigdy nie wróci do posługi kapłańskiej.

"Zabawa w chowanego" Tomasza Sekielskiego odkryła zaledwie skrawek tajemnicy. Jak informuje redakcja OKO.press, biskup Janiak nie dotrzymał obietnicy. W 2006 roku - 3 lata po zawieszeniu ks. Edwarda P. - skazany został mianowany na proboszcza w niewielkim Brożcu, w którym pracował aż do 2013 roku. Po tym, jak sprawą znów zainteresowały się media, kapłana ponownie odsunięto od posługi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agnieszka Chylińska przeszła operacjęAgnieszka Chylińska przeszła operację podczas izolacji? Nie cichną głosy po publikacji ostatniego nagraniaCzytaj dalej

- Po tym, jak OKO.press ujawniło tę sprawę, kuria wrocławska obiecała powiadomić Watykan o sprawie ks. Edwarda P. Ponad 19 lat po zawiadomieniu prokuratury przez matkę jednego z molestowanych chłopców - relację dziennikarzy cytuje portal OKO.press.

Dzisiaj grzeje:

1. Dzisiaj wszyscy czekali na wiadomości ministerstwa zdrowia. W końcu się pojawiły, są kolejne ofiary epidemii w Polsce

2. Ważny apel ministerstwa zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, znamy treść

Niestety dokument "Zabawa w chowanego" może być zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Według portalu OKO.press skazany za pedofilię ks. Edward P. otrzymał możliwość prowadzenia rekolekcji z udziałem dzieci. Ze względu na przeszłość duchownego fakt ten wywołał ogromne oburzenie wśród mieszkańców. Cały film dokumentalny o polskim Kościele można obejrzeć w serwisie YouTube. Niedawno pisaliśmy o materiale braci Sekielskich w innym artykule.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czynności, od których lepiej nie zaczynać dnia. Potrafią popsuć nam samopoczucie oraz są niekorzystne dla zdrowia
  2. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  3. Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj
  4. Niewyobrażalna tragedia, znaleziono dwa ciała. Policja już jest na miejscu
  5. Za oknem usłyszeli głośny hałas. Wyjrzeli i zamarli, ich życie już nie będzie takie samo
  6. Znoszą zakaz, genialna wiadomość dla Polaków. Wielu czekało na tę chwilę od grudnia

ChłopiecZwiązali 6-latka i zamknęli w szopie. Powód, dla którego znęcali się nad chłopcem, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

źródło: naTemat.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News