28-letni niepełnosprawny został brutalnie pobity 20-latka po tym, jak próbował ochronić swojego psa. Do sytuacji doszło w niedzielę w Zgierzu, kiedy niepełnosprawny wybrał się na spacer ze swoim pupilem. Teraz 20-letni napastnik stanie przed sądem.

Niedowidzący 28-latek spacerował ze swoim psem w okolicy swojego domu. Kiedy był pod gimnazjum, zauważył około 10 młodych osób, które głośno się zachowywały i prawdopodobnie spożywały alkohol. Wtedy do psa niepełnosprawnego od strony grupy podbiegł inny pies.

Zwierzę zaczęło atakować pupila 28-latka, a ten wziął w obronę swojego i osłonił go nogą. Rozwścieczyło to jednego z młodych, który natychmiast doskoczył do niepełnosprawnego, by wymierzać mu kolejne brutalne uderzenia pięścią.

28-latek nie był w stanie się obronić. Z pomocą przyszli mu jednak znajomi agresora, którzy odciągnęli wściekłego kolegę od niedowidzącego. Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Sprawą zajęła się policja, która już ujęła 20-latka. Zwolniono go jednak niedługo po przesłuchaniu, gdyż ten także musiał trafić do szpitala. Lekarz stwierdził, że w jego przypadki potrzebna jest operacja. Ciosy, które zadawał 28-letniemu niedowidzącemu były bowiem tak silne, że agresor ma uszkodzoną rękę.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również