Do zaskakującego napadu doszło w Żywcu (woj. śląskie), gdzie dwóch młodych chłopców okradło dorosłego. 7-latkowie zainscenizowali wypadek, by wywabić mężczyznę z samochodu, wtedy też szybko ukradli jego portfel. Policja namierzyła już maluchów, nie wiadomo jednak, gdzie znajduje się własność okradzionego.

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Żywcu. Mężczyzna wybierał miejsce parkingowe, kiedy nagle doszło do zderzenia jego samochodu z rowerem, na którym jechał 7-latek. Przestraszony kierowca wysiadł z samochodu, by sprawdzić, co z maluchem. Prędkość, z którą jechał samochód była jednak bardzo mała, więc chłopcu nic się nie stało.

Kierowca nie domyślał się jednak tego, że wpadł w zasadzkę, a „potrącony” chłopiec udaje. Kiedy tylko opuścił samochód, na miejsce kierowcy wskoczył drugi 7-latek, który szybko zwinął leżący w samochodzie portfel. Kiedy mężczyzna to zauważył, wygonił malucha z samochodu. Chłopiec wyszedł, jednak cały czas miał przy sobie portfel.

 – Chłopiec został przez kierowcę wyproszony. Wysiadając ukradł portfel, w którym oprócz dokumentów, było 180 zł. Mężczyzna wrócił do auta. Nie znalazł zguby i wtedy połączył utratę portfela z incydentem z udziałem dwóch chłopców – mówi rzeczniczka policji w Żywcu, Mirosława Piątek.

Funkcjonariusze otrzymali niedługo potem zgłoszenie od okradzionego mężczyzny. Nie trzeba było długo czekać, by chłopcy zostali namierzeni przez policję. Mundurowi zjawili się w mieszkaniu jednego z nich, a po krótkiej rozmowie chłopiec przyznał się do kradzieży.

7-latek wskazał też miejsce, gdzie miał znajdować się skradziony portfel. Jednak po sprawdzeniu wskazanej lokalizacji, nie znaleziono ani pieniędzy, ani dokumentów, które były w portfelu. Sprawą zająć się ma teraz sąd rodzinny.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: polsatnews.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również