Kolejna skandaliczna ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta. Jeśli tak się stanie, zakaz alkoholu będzie obowiązywał wszystkich obywateli. Szykuje się awantura wszech czasów.

To jakieś szaleństwo! Politycy chcą i będą ingerować już nawet w to, co pijemy. Chociaż państwo już teraz łupi obywatele na każdej kupionej butelce alkoholu za pomocą kosmicznie wysokiej akcyzy, będzie jeszcze gorzej. „Dla naszego dobra” przegłosowano bowiem częściową prohibicję.

ZOBACZ TAKŻE: PROHIBICJA w Polsce! Po tej godzinie alkoholu już się nie napijesz

Zakaz alkoholu przegłosowany

Prezydent otrzymał do podpisu ustawę o ograniczeniu spożycia alkoholu. Sejm w ostatnią środę przegłosował poprawki. Zmiany mają wejść w życie tej wiosny.

Ustawa przewiduje ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu między godziną 22:00, a 6:00, wprowadza także bardziej zaostrzony zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych.

Będziemy trochę inaczej wychowywani, nie będziemy nieustająco socjalizowani z alkoholem. Łatwiej będzie tym, którzy nie piją przebywać w miejscach publicznych – twierdzi dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Wiadomo, że wszystkim zależy na tym, by spożycie nie rosło, bo w Polsce i tak jest ono wysokie – tłumaczy sprawę poseł PiS

ZOBACZ TAKŻE: To KONIEC picia alkoholu pod chmurką. Szalone reformy PiS

Nie wszystkim taka kontrola się podoba.

Jeżeli państwo będzie wchodziło z buciorami w każdą sferę życia, to skończy się to źle. Ale idziemy tą drogą: zakaz handlu w niedziele, zakaz antykoncepcji awaryjnej, zakaz spożywania jakichkolwiek napojów z alkoholem w miejscach publicznych – burzy się poseł PO

To jednak nie wszystko. Oburzeni internauci zaczęli nawet grozić przemocą politykom Prawa i Sprawiedliwości. Pojawiły się pogróżki wobec Jarosława Kaczyńskiego, a jeden ze zwolenników zagroził, że „za niszczenie Polski podpali mu dom”. Oczywiście takie groźby mogą być karalne, a redakcja Pikio.pl potępia wszelkie przejawy agresji, zarówno fizycznej jak i internetowej.

źródło: natemat.pl

Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!


8 największych odkryć 2017 roku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również

Zobacz również