Były opozycjonista, a obecnie minister obrony narodowej od lat budzi kontrowersje i robi sobie wrogów. Z każdym dniem narastają zainicjowane przez niego samego konflikty, a współpracownicy i przełożeni tracą wiarę w to, jak prowadzi resort. Jak podają media, kierownictwo PiS pragnie skrócić go o głowę. Nadchodzi koniec Macierewicza, jest już następca ministra.

Rekonstrukcja rządu jest tematem, stale pojawiającym się w wypowiedziach najważniejszych polityków i komentatorów. Kandydatów do dymisji jest kilku, a szef resortu obrony zajmuje wśród nich szczególne miejsce. Powodów jego prawdopodobnego odsunięcia jest wiele, ale najpoważniejszym jest konflikt z prezydentem, a co za tym idzie obstrukcje w przebudowie Sił Zbrojnych.

ZOBACZ TAKŻE: Jest pierwsze zadanie dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Nie uwierzycie jakie…

Poufnych informacji dotyczących tej poważnej decyzji, udzielił anonimowy pracownik samego MON. Macierewicz niepokoi premier i prezesa Prawa i Sprawiedliwości swoimi działaniami i chaosem, który powoduje. Autor przecieku wyjawił również, kto może wejść na jego miejsce, tym samym znamy jego następcę.

– On kalkuluje na zimno (Jarosław Kaczyński). Jak wywali Antoniego, to będzie miał zawziętego wroga. Najlepiej byłoby wypchnąć go z rządu i coś mu zaproponować. Tylko nie bardzo jest co. Najbliżej schedy po Antonim jest Joachim (Brudziński) – powiedział anonimowy polityk PiS.

Powód? Niejeden

ZOBACZ TAKŻE: Konflikt Duda – Macierewicz narasta. Prezydent bez ogródek odpowiada MON

Działania Antoniego Macierewicza i jego wątpliwe decyzje oprócz innych członkom rządu nie podobają się przede wszystkim jego podwładnym i tym, o których ma dbać – wojskowych. Oficerowie utworzonych niedawno Wojsk Obrony Terytorialnej o dramatycznej sytuacji tego rodzaju Sił Zbrojnych RP mówią od dłuższego czasu. Brakować ma im amunicji, przez co żołnierze po prostu nie umieją strzelać, a ich faktyczne wykorzystanie ograniczać się ma do udziału w festynach.

Dość wspomnieć, że WOT nie mają nawet własnych sztandarów, a żołnierze ślubowali na egzemplarze historyczne. Armia cierpi również z powodu braku zgody między ministerstwem a Pałacem Prezydenckim, w kwestii stworzenia nowego sposobu dowodzenia. Ten nie następuje z racji napięcia między dwoma ośrodkami władzy, spowodowanego sprawą generała Kraszewskiego.

Zamachu nie było

Tempo, z jakim kończy się cierpliwość Prawa i Sprawiedliwości wobec Macierewicza, podkręca jego nieudolność w udowadnianiu zamachu. Mija kolejny rok bez konkretnych dowodów, a temat katastrofy powoli odsuwany jest na bok. Tego wszystkiego dość ma już kluczowy polityk PiS, Jarosław Kaczyński, który zamierza boleśnie wykończyć Macierewicza. Taka okazja nadarzy się już niebawem, podczas rekonstrukcji rządu. Wówczas obecnego szefa MON prezes PiS wręcz skróci o głowę.

ZOBACZ TAKŻE: Tajny raport niemieckich służb: „W Smoleńsku dokonano zamachu na zlecenie tego polskiego polityka”

Na zrezygnowanie z Antoniego Macierewicza pracować mają także doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, którzy w ten sposób chcą zakończyć wszelkie niejasności w podziale władzy nad wojskiem. Niezbędne reformy nie będą bowiem możliwe tak długo, jak nie nastąpi zgoda odnośnie do ich kształtu.

źródło: wp.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również