Generał George dowodził amerykańskimi żołnierzami na najważniejszych frontach europejskiego teatru działań II wojny światowej. Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych dowódców wszech czasów oraz ikoną popkultury. Zmarł w tajemniczych okolicznościach na krótko po zakończeniu wojny z Niemcami.

Słynny wojskowy zza oceanu słynął z religijności i troski o podkomendnych, ale także porywczości i wulgaryzmów. Według niektórych to właśnie zbyt długi język Pattona kosztował go życie. W dzień zwycięstwa na niemiecką armią, 8 maja 1945, wypowiedział bardzo kontrowersyjne słowa o Stalinie.

– Ta wojna zakończyła się dokładnie tam, gdzie się zaczęła. Na podwórku Hunów. […] Ale na tym nie koniec. […] To, co zrobili dzisiaj politycy w Waszyngtonie i Paryżu, podobni do ołowianych żołnierzyków, to historia, o której będziecie pisać przez jakiś czas. […] Pozwolili nam wykopać w cholerę jednego gnoja, a jednocześnie zmusili, żebyśmy pomogli usadowić się następnemu, równie złemu albo jeszcze gorszemu niż tamten. […] Wygraliśmy tylko szereg bitew, nie wojnę o pokój – powiedział generał.

W tej samej wypowiedzi Patton porównał obecność ZSRR w Europie Środkowej i Południowej do inwazji dowodzonej przez Czyngis-chana. W swoim wywodzie dotyczącym komunistycznej potęgi militarnej posłużył się także przykładem Polski. Patton zmarł 21 grudnia 1945. Oficjalnie z powodu obrażeń, jakie odniósł podczas wypadku samochodowego 9 dnia tego samego miesiąca. Istnieją jednak teorie spiskowe, mówiące o celowym uśmierceniu Pattona przez amerykański lub radziecki wywiad.

– Niestety, niektórzy z naszych przywódców są po prostu cholernym durniami i nie mają pojęcia o historii Rosji. Cholera, mam wątpliwości, czy wiedzieli chociaż tyle, że Rosja jeszcze niecałe sto lat temu zajmowała Finlandię, wyssała krew z Polski i zrobiła z Syberii więzienie dla własnego narodu. Wyobrażam sobie, jak szydził Stalin, kiedy uzyskał od nich wszystko podczas tych nibykonferencji – mówił Patton.

źródło: wrealu24.pl

...

Zobacz również

Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]