Gdy ekipa Donalda Tuska obejmowała władzę, minimalna składka na ZUS dla przedsiębiorcy wynosiła 717,77zł. Dziś wynosi o ponad 50 proc. więcej.

Mimo tego, że Tusk obiecywał „stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych”, za rządów PO składka na ZUS dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą wyniosła 1096,81zł, czyli aż o 50 proc. więcej.

Łącznie ze składką chorobową, rentową, emerytalną i składką na Fundusz Pracy przedsiębiorcy będą musieli płacić kwotę, która obliczana jest na podstawie przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w IV kwartale ubiegłego roku podawanego przez Główny Urząd Statystyczny. Fundusz Pracy polscy przedsiębiorcy będą zmuszeni przelewać co miesiąc na konta ZUS kwotę 1096,81 zł.

Za rządów PO podniesiono również VAT i akcyzę, jak również zlikwidowano wiele ulg podatkowych. Obecnie kwota wolna od podatku w Polsce jest 19-krotnie mniejsza niż w Wielkiej Brytanii.

W Polsce wynosi ona 3091 zł i jest najniższa w Europie.

źródło; niewygodne.info.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.