To jest coś niesamowitego. W sporze politycznym wszędzie można znaleźć wrogów. Tym razem środowiska prawicowe dojrzały go w sieci sklepów Biedronka. Już szykuje się bojkot sieci.

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz opublikował na Twitterze post, w którym poinformował o nowej interesującej promocji Biedronki. Nie była to jednak reklama sieci należącej do Jeronimo Martins. Wręcz przeciwnie, pod postem rozpoczęła się dyskusja dotycząca bojkotu sieci sklepów.

– Ostrzeżenie nawigacyjne! Taka niby ot promocja w Biedronce, a tymczasem malutkimi literkami na samym dole… – napisał Ziemkiewicz, dodając dwa zdjęcia do wpisu.

Promocja organizowana przez wroga

Na jednym zdjęciu widzimy reklamę Biedronki polegającą na premii finansowej za zakupy. Na drugim jednak jest wycinek regulaminu promocji, w którym jest napisane, kto ją organizuje i sponsoruje.

Firmą, która przygotowała promocję, jest, jak się okazuje, największy wróg prawicy w Polsce, czyli spółka Agora SA. Jest to wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”, portalu gazeta.pl i właściciel radia TOK FM.

Komentujący post już zapowiedzieli bojkot sieci. Sprawa nie wyszła na razie zbyt daleko poza konto twitterowe Ziemkiewicza, ale tylko pod tym postem pojawiło się już kilka lub kilkanaście komentarzy, w których internauci dziękują dziennikarzowi za uświadomienie ich. Inni komentatorzy zarzucają publicyście obsesję i niepotrzebne doszukiwanie się drugiego dna w promocji.

fot. twitter.com/R_A_Ziemkiewicz

Źródło: twitter.com/R_A_Ziemkiewicz

...

Zobacz również

Zobacz również