Za dużo nawet jak na PiS. 8 największych nazwisk polskiej polityki wylatuje

Za dużo nawet jak na PiS. 8 największych nazwisk polskiej polityki wylatuje

Nie kończą się spekulacje na temat rekonstrukcji rządu. Tym razem "Fakt" publikuje listę 8 nazwisk które najprawdopodobniej czeka dymisja. Niektóre z nich są bardzo zaskakujące. Otwarta pozostaje kwestia odwołania premier Szydło.

Jak się okazuje, dymisje jednych z najgłośniejszych nazwisk polskiej polityki mają być ceną za to by Beata Szydło pozostała na swoim stanowisku. Ostatnie doniesienia na temat zdrowia Jarosława Kaczyńskiego wskazują na to, że nie będzie on w stanie podołać bardzo męczącej fizycznie roli premiera. Jak już informowaliśmy, prezes Prawa i Sprawiedliwości cierpi na zwyrodnienie stawu kolanowego. Już dawno powinien z tego powodu poddać się operacji jednak nie wyraża na to zgody. Opiekę nad nim sprawuje Marszałek Senatu Stanisław Karczewski który z zawodu jest chirurgiem. Prezes uczęszcza również na fizykoterapię.

A może jednak dymisja Szydło?

Według doniesień "NaTemat" rozważany jest również scenariusz zastąpienia premier Szydło przez Mateusza Morawieckiego. Główną przyczyną rekonstrukcji jest to jako dużo konfliktów pojawiło się ostatnio w rządzie. Niewiadomą pozostaje termin rekonstrukcji. Zgodnie z oficjalnymi wypowiedziami nadal jest ona zaplanowana na początek grudnia. Jednakże, na Nowogrodzkiej coraz częściej wskazywany jest tydzień 11–17 grudnia jako termin ogłoszenia zmian. Bardzo istotnym etapem nadchodzących zmian będzie rozmowa prezesa PiS z prezydentem Andrzejem Dudą, do której ma dojść w ciągu kilku dni. Spekuluje się, że ma ona doprowadzić do zatwierdzenia planu rekonstrukcji rządu przez prezydenta. Odwołani ze swoich stanowisk mogą zostać:
  • Antonii Macierewicz, Ministerstwo Obrony Narodowej
  • Witold Waszczykowski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • Jan Szyszko, Ministerstwo Środowiska
  • Anna Streżyńska, Ministerstwo Cyfryzacji
  • Krzysztof Jurgiel, Ministerstwo Rolnictwa
  • Andrzej Adamczyk, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
  • Henryk Kowalczyk, Komitet Stały Rady Ministrów
  • Beata Kempa, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Oczywiście, nie oznacza to, że zostaną odwołani wszyscy z tej listy. Negocjacje na ten temat mają ciągle trwać na Nowogrodzkiej. Źródło: Fakt, NaTemat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News