Z Ziemią dzieje się coś przerażającego. W 2018 odczujemy koszmarne skutki

Z Ziemią dzieje się coś przerażającego. W 2018 odczujemy koszmarne skutki

Ziemia coraz wolniej kręci się wokół własnej osi. Wydawałoby się, że to nic poważnego, że to typowe zjawisko związane z cyklem ruchu obrotowego. Jednak naukowcy ostrzegają, że już niedługo, w 2018 roku, na własnej skórze boleśnie doświadczymy jego skutki. 

Chociaż spowolnienie ruchu ziemskiego jest tak małe, że zanotować go mogą jedynie zegary atomowe, to skutki tego procesu będą odczuwalne dla wszystkich już od 2018 roku. Od ponad 100 lat prowadzone są badania, które ukazują, że liczba trzęsień ziemi zwiększa się co 32 lata. Teraz z powodu zwalniającego ruchu obrotowego ich liczba zwiększy się nawet 3 razy. Zobacz także: Polka przeraziła cały świat. Straciła palce, WYMORDOWAŁA 3 pokolenia rodu wroga

3 razy większe szanse na trzęsienie ziemi

— W przyszłym roku powinniśmy zauważyć znaczny wzrost liczby poważnych trzęsień ziemi. 2017 r. był bardzo spokojny. Do tej pory mieliśmy tylko około sześć poważnych trzęsień ziemi. W przyszłym roku ta liczba może wzrosnąć do 20. – powiedział w wywiadzie dla Observer Roger Bilham - profesor sejsmologii z Uniwersytetu Colorado. Zobacz także: Ta mina Agaty Dudy to mistrzostwo! Takiej Pierwszej Damy nie widzieliście  Wraz z malejącą szybkością obracania, znacznie zmniejsza się średnica równika. To powoduje, że płyty tektoniczne stale się do siebie zbliżają i powodują naprężenia. Przez to dochodzi do trzęsień ziemi.

Trzęsienie ziemi w Polsce

Na szczęście Polacy są bezpieczni. Nasze państwo położone jest na tzw. asejsmicznym obszarze kuli ziemskiej. Ostatni przypadek dużego trzęsienia ziemi odnotowano jakieś 150-200 mln lat temu przy okazji fałdowań alpejskich.

Największe zagrożenia dla Ziemi

Największymi zagrożeniami dla naszej planety są: zanieczyszczenia powietrza, szkodliwe emisje, odpady, wojny, wycieki, wycinka drzew, niszczenie bioróżnorodności, roztapianie się lodowców, martwe strefy w morzach, rozrost ludzkości, terroryzm. Zobacz także: Płonące auto: 7 osób ucieka, 1 spalona żywcem w bagażniku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News