Dziś upłynęło 48 lat od chwili, gdy Lech Wałęsa poślubił swoją małżonkę Danutę. Z tej okazji, lubiący aktywność w social media były prezydent, nie omieszkał opublikować okolicznościowej fotografii na Twitterze. Wałęsa zaskoczył również romantycznym podpisem pod zdjęciem.

Małżeństwo Wałęsów, które trwa już niemal pół wieku, przechodziło przez liczne kryzysy i trudne momenty. Para wychowała ośmioro dzieci, a życie małżeństwa wcale nie było sielanką.

„Miłość zawsze zwycięży”

Zarówno Lech Wałęsa, jak i jego małżonka Danuta wielokrotnie ujawniali w mediach bolesną prawdę na temat swojego związku. Lider „Solidarności” twierdzi, że w jego związku nie było miejsca na przesadne okazywanie uczuć drugiej stronie.

– Na to nie było czasu. Przy takich dużych rodzinach, przy robotniczym stylu życia nie ma takich zabaw. Tak się bawią intelektualiści. W robotniczych rodzinach są proste reguły gry (…) Zawsze kiedy wychodziłem z aresztu czy jak wracałem z delegacji, kochaliśmy się bardziej. Tyle było miłości – wyznał kiedyś Wałęsa.

O kryzysach w małżeństwie z byłym prezydentem wspomniała również Danuta Wałęsa na kartach swojej książki „Marzenia i Tajemnice”.

– Dla mnie ważni byliśmy tylko my oboje. Te dwie rośliny, które razem wzrastają, czy też te dwie cegiełki, które muszą do siebie pasować. Zależało mi na tym wspólnym budowaniu odpowiadającym moim marzeniom, moim pragnieniom. Tak wtedy myślałam. Z czasem oczywiście okazało się, że niemożliwe jest życie z drugim człowiekiem w jakiejś idealnej symbiozie – czytamy.

Drobna pomyłka

48. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego Wałęsa uczcił wspólnym zdjęciem z żoną. Noblista okrasił je wyszukanym podpisem.

– Dziś mija 48 rocznica naszego ślubu. Wiele burz było w naszym zyciu. Miłość zawsze zwycięży. Ta data to też upadek Muru Berlińskiego. LW – napisał na Twitterze.

Użytkownicy serwisu wytknęli jednak prezydentowi drobną wpadkę. Wbrew temu co pisze Wałęsa, upadek muru berlińskiego miał miejsce w nocy z czwartku 9 listopada na piątek 10 listopada 1989 roku, czyli dzień później, niż wydawało się byłemu prezydentowi. Niezależnie od tej nieścisłości, zdjęcie i podpis wzruszyły internautów.

Fot. twitter.com

Źródło: twitter.com

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

...

Zobacz również