Agata Duda raczej stroni od uwagi mediów i na ogół woli pozostawać w cieniu swojego męża. Przeciwnicy pierwszej damy nieraz zarzucają jej, że zbyt mało angażuje się w życie publiczne i działalność społeczną. Według Jolanty Golianek, twórczyni fundacji Poparzeni, Agata Duda jest jednak kobietą o wielkim sercu, która nie afiszuje się ze swoimi charytatywnymi inicjatywami.

Jolantę Golianek do założenia fundacji na rzecz osób poparzonych zainspirowały jej własne doświadczenia. Kobieta w kwietniu 2009 roku uległa poważnemu wypadkowi, po którym bardzo długo dochodziła do siebie.

„Wrażliwa i empatyczna”

Z Golianek Agata Duda spotkała się na wystawie „Kobieta z bliznami”, którą prezydentowa objęła patronatem. Pierwsza dama pojawiła się wernisażu i ze wzruszeniem oglądała zdjęcia prezentujące okaleczoną kobietę.

Pani Agata jest bardzo wrażliwą, empatyczną, ciepłą osobą. Rozmawiałyśmy chwilę w cztery oczy, jak kobieta z kobietą. Jestem ogromnie wdzięczna za to, co usłyszałam i niejednokrotnie łza pojawiła się w moich oczach. Pani prezydentowa powiedziała, że rozumie przez co przeszłam i przechodzę – wyznała pani Jolanta.

Kobieta zdradziła również, że obecność oraz wsparcie Agaty Dudy traktuje jako duże wyróżnienie i wsparcie. Golianek docenia również, że mimo wielu obowiązków prezydentowa znalazła czas, by odwiedzić jej wernisaż.

– Pani Agata zaapelowała, żeby ludzie nas nie odrzucali, nie szufladkowali, tylko akceptowali takimi, jakimi jesteśmy. Żebyśmy umieli spojrzeć na każdą niepełnosprawność z wyrozumiałością. Nie odrzucali z powodu inności – opowiada.

Źródło: pomponik.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również