Z tego śmiała się cała Polska. Top 10 najzabawniejszych wypowiedzi polityków

Z tego śmiała się cała Polska. Top 10 najzabawniejszych wypowiedzi polityków Źródło:

Rusza kolejna, coroczna edycja słynnego plebiscytu Polskiego Radia, Srebrne Usta. Słuchacze mogą wybrać swoją ulubioną wypowiedź polityka z ubiegłego roku spośród dziesięciu nominowanych.

Rok 2016 niewątpliwie był rokiem pełnym emocji. Również tych pozytywnych ze względu na słynne wpadki naszych polityków.

 -  Nasi srebrnouści politycy – jak co roku – dostarczyli nam kilku barwnych wypowiedzi. Teraz czas wybrać najlepszą. Na głosowanie mają Państwo czas od 9 do 28 marca. Wyniki poznamy 5 kwietnia podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Głosować można za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata (wiadomość należy wysłać pod numer 71 335) oraz za pośrednictwem poniższego formularza, w którym można oddać głos na jednego, dwóch albo trzech kandydatów. - Możemy przeczytać na stronie Polskiego Radia.

Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się:

Tadeusz Cymański

 - Strach jest po prostu gwarantem i warunkiem życia. Nie byłoby na świecie strachu, nie byłoby życia. Pamiętajcie o tym. I bardzo dobrze Senat zrobił, a rząd się zgodził na to, za co wam dziękuję. Panie pośle, rząd dał inspirację, ale podpis jest marszałka Senatu. Ktoś powie: Znamy te numery, Brunner. Ale pamiętajcie, szanujcie się, my was, a wy nas, naprawdę.

Andrzej Dera

 - Jak widać, i banki niezadowolone, i frankowicze niezadowoleni, więc jest to kompromis, a kompromis jest wtedy, kiedy wszystkie strony są niezadowolone.

Władysław Kosiniak-Kamysz

 - Rozumiem, że PSL może odpowiadać za wiele dużo w rolnictwie, ale za grad, który wystąpił w tym roku? Nie był on w kształcie koniczynki i nie możemy brać za niego odpowiedzialności.

Piotr Marzec

 - I tu przypomina mi się taka sprawa. Jeżeli patrzę na ten projekt ustawy, to od razu nasuwa mi się taka prosta myśl: wasz projekt ustawy to jest demo, jak w muzyce. W tym wypadku bardzo słabe demo. Natomiast jeżeli artysta ma tak słabe demo, wie pani, co on robi? Idzie do ludzi, którzy się na tym znają. I z tego demo potrafi zrobić coś, co przypomina muzykę i sztukę.

(Poseł Jan Mosiński: Pan ma wprawę w chodzeniu po to demo?)

 - Słucham? Czy ja mam wprawę w tym? Proszę pana, ja mam wprawę w takich rzeczach, o których pan nawet nie śni.

Beata Mazurek

 - Nie rozumiem kompletnie wczorajszej wypowiedzi sędziego Pszczółkowskiego. I nie dość, że jej nie rozumiem, to się jeszcze z nią nie zgadzam

 Sławomir Neumann

 - Dzisiaj wiemy, że ten rząd to jest raczej grupa rekonstrukcyjna, która udaje rząd

Krystyna Pawłowicz

 - Oni są gotowi do atakowania usquam at mortem defecatum. ( łac.: do usranej śmierci.)

Kamila Gasiuk-Pihowicz

 - Jeżeli mówimy, że ktoś się tu zachowuje agresywnie, to trudno nie stwierdzić, że to słoń agresor, a nie myszka agresorka, Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus, oraz Marek Suski.

Jak co roku paleta wyboru była niezwykle obszerna. Na szczególną uwagę zasłużyły wypowiedzi Ryszarda Petru dotycząca "głowy psującej się od góry", Joanny Scheuring-Wielgus i jej walka z "dyktaturą kobiet" czy Katarzyna Wielka Suskiego.

A kto jest waszym faworytem?

https://www.youtube.com/watch?v=7n2OKBBVz-0   https://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c https://www.youtube.com/watch?v=7EhlwhMtRP0
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News