Od kilku dni media prześcigały się w opiniach na temat zdrowia premier Beaty Szydło. Nie wiadomo skąd pochodziły ich informacje i czy nie zostały zmyślone. W każdym razie zespół lekarzy opiekujących się panią premier wydał specjalny komunikat, który został odczytany przez rzecznika rządu. 

Media prześcigały się w spekulacjach i kolportowaniu niesprawdzonych informacji na temat stanu zdrowia Beaty Szydło. Pojawiły się między innymi plotki o tym, że Beata Szydło nie będzie w stanie w najbliższym czasie wrócić do pełnienia funkcji, co miałoby być „furtką” dla Jarosława Kaczyńskiego. Dziś już wiemy, że wkrótce pani premier wróci do gry.

Z kolei wbrew medialnym spekulacjom, lekarzy przekazali, że obrażenia premier Szydło nie wymagały zabiegów inwazyjnych.

– Nie wymagały interwencji chirurgicznej, ani zabiegów inwazyjnych. W dniu dzisiejszym lekarze potwierdzili stabilizację stanu zdrowia pani premier. Standardowym zachowaniem w takiej sytuacji jest również rehabilitacja. Na szczęście charakter obrażeń i rehabilitacja rokują na szybki powrót do zdrowia. Stan premier jest dobry. Premier spotyka się ze współpracownikami tutaj w szpitalu, wykonuje swoje obowiązki – odczytał Rafał Bochenek.

Rzecznik odniósł się również do medialnych spekulacji.

– Dziwią mnie te informacje, które pojawiają się w mediach. Chciałbym, żeby kontaktowali się państwo z nami i opierali się na informacjach, które podajemy… 

Zobacz również

...

Zobacz również