Z ostatniej chwili: Potężny kraj właśnie oficjalnie UPADŁ

Z ostatniej chwili: Potężny kraj właśnie oficjalnie UPADŁ

TO KONIEC. Międzynarodowe Stowarzyszenie Swapów i Deratywów ogłosiło niewypłacalność kolejnego kraju. Wszystko z powodu niespłacania przez ten kraj zobowiązań finansowych.

Komitet ISDA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Swapów i Deratywów) składający się z największych na świecie banków, uznało Wenezuelę za kraj za niewypłacalny. Komitet podjął decyzję na skutek pojawienia się drastycznych opóźnień w regulowaniu zobowiązań finansowych, jakie zaciągnął rząd tego kraju.

Jak informują media, w głosowaniu udział wzięły AllianceBernstein, Bank of America, Barclays Bank, BNP Paribas, Citadel, Citibank, Cyrus Capital Partners, Credit Suisse International, Deutsche Bank, Elliott Management, Goldman Sachs, JP Morgan, Mizuho Securities, Pacific Investment Management oraz Societe Generale. Biorąc pod uwagę prestiż wymienionych organizacji - wyrok jest bezwzględny.

Ratingi kredytowe Wenezueli zostały obniżone do poziomu bankruta

W niedzielę upłynął 30-dniowy okres opóźnienia spłat odsetek od obligacji zapadających w 2019 i 2024 roku. Wenezuela nie dała rady spłacić 200 milionów dolarów, więc agencja S&P podjęła decyzję o obniżeniu ratingu do poziomu SD czyli "selektywnej niewypłacalności". Sytuacja w Wenezueli pogarsza się od kilku lat. Wszystko z powodu braku reform w tym głęboko socjalistycznym kraju oraz spadków cen ropy które spowodowały krach finansów publicznych. Gospodarka Wenezueli jest niemal całkowicie oparta na eksporcie nieprzetworzonej ropy naftowej.

To koniec Wenezueli

W czasach, kiedy o potędze państwa w pierwszej kolejności świadczy jego gospodarka - decyzja stowarzyszenia jest jednoznaczna. Możemy mówić o upadku Wenezueli. Państwo najprawdopodobniej nie uleczy się z kryzysu. Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News