Z ostatniej chwili: Oszukali Kaczyńskiego! Posłowie PiS zachowają 32% premii

Z ostatniej chwili: Oszukali Kaczyńskiego! Posłowie PiS zachowają 32% premii

Okazuje się, że zwrot nagród, które otrzymali politycy partii rządzącej może być trudniejszy niż to się wydawało Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Tak przynajmniej uważa polityk Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, który zasugerował w niezwykle mocnym wpisie na Twitterze, że posłowie PiS będą mogli odpisać sobie od podatku darowiznę na instytucję charytatywną.

Posłowie PiS zachowają część premii?

- Wciąganie szanowanej instytucji charytatywnej do prania brudnych pieniędzy z nagród PiS jest obrzydliwe. 32% z „darowizn” ma wrócić do ministrów PiS jako zwrot podatku? Brzydko się bawicie - napisał Jan Grabiec na Twitterze. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński nakazał ministrom Prawa i Sprawiedliwości oddać nagrody, które otrzymali i przekazać je w całości na Caritas.

Jan Grabiec wywołał burzę

W związku z mocnym wpisem Jana Grabca, dostało się też samemu politykowi PO. Komentujący na Twitterze słowa opozycjonisty uważają, iż przesadził on, w nazywaniu "brudnymi pieniędzmi" pieniędzy, które pochodzą z budżetu państwa.
Proponowane linki:
  1. PiS nie przeprosi za nagrody. "One są za ciężką pracę"
  2. Tylko jeden minister PiS nie przyjął nagrody. Nigdy nie zgadniesz który
  3. Minister PiS wyląduje na bruku. "Już wydałem premię, stracę wszystko"
Źródło: Twitter.com Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News