Nie żyje 240 imigrantów

Nie żyje 240 imigrantów

To wiadomości z ostatniej chwili. Kryzys migracyjny znowu zbiera swoje żniwo. W trakcie niebezpiecznej podróży do Europ zginęło 240 imigrantów. Ta informacja dotarła do nas dzięki zeznaniom ocalałych, którzy opowiedzieli o niej agencji UNHCR.

Do tragedii doszło na Morzu Śródziemnym. Z nieznanych jeszcze powodów, zatonęły tam dwa statki, co doprowadziło do śmierci niemal wszystkich pasażerów. Wśród ofiar była między innymi 19-letnia bramkarka reprezentacji Gambii w piłce nożnej.

Na razie na temat całej sprawy wiemy niewiele. Informacja o katastrofie dotarła do mediów i policji dzięki dwóm imigrantom, którzy mieli szczęście ją przeżyć. Morze wyrzuciło ich na brzeg włoskiej Lampedusy.

Ludzie, którzy byli na pokładach, najprawdopodobniej próbowali dostać się do Europy Zachodniej. Statki wypłynęły z portu w Libii.

Służby nie są jednak pewne, że wszyscy pasażerowie nie żyją. Choć tak wynika z opowieści ocalałych, nie znaleziono do tej pory żadnych ciał.

To nie pierwsi ludzie, którzy utopili się w Morzu Śródziemnym próbując przedostać z Afryki do Europy. Z dostępnych nam informacji wynika, że w ten sposób zginęło już ponad 4,200 imigrantów.

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News