Na przedmieściach Paryża doszło do brutalnego morderstwa. Policjant i jego żona zostali zabici przez nożownika, który napadł małżeństwo krzycząc „Allah Akbar”. Jako zakładnika napastnik wziął 3-letnie dziecko. 

Mężczyzna zabił policjanta i jego żonę. Następnie wziął ich 3-letniego syna za zakładnika, aczkolwiek policji udało się go odbić. Morderca został zastrzelony przez funkcjonariuszy, gdy okazało się, iż negocjacje nie przyniosą efektu.

Do brutalnego mordu doszło w domu małżeństwa. 42-letni policjant został zadźgany nożem. Został 9-krotnie trafiony bronią w brzuch przed wejściem do domostwa. Następnie mężczyzna wtargnął do budynku i zamordował bezbronną żonę. Kobieta pracowała jako sekretarka na komisariacie.

Dziecko jest w szoku, aczkolwiek nie zostało zranione. Według szybkich ustaleń policji, mężczyzna w przeszłości był żołnierzem i mieszkał nieopodal małżeństwa. Podczas morderstwa krzyczał „Allah Akbar”, aczkolwiek nie wiadomo dlaczego wybrał rodzinę jako cel. Prokuratura na gorąco podała, że sprawa ma raczej charakter kryminalny niż terrorystyczny. Z kolei Państwo Islamskie przekonuje, że jest odpowiedzialne za mord w Magnaville (przedmieścia Paryża).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: telegraph

...

Zobacz również