Kilka dni temu Polską wstrząsnęła wiadomość o rekordowej, historycznej karze, jaką na TVN nałożyła KRRiT. To był jednak dopiero początek. Teraz KRRiT oznajmiło, że istnieje podstawa, aby całkowicie odebrać TVN koncesję.

Wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nakazała właścicielowi stacji TVN24 zapłatę gigantycznej sumy pieniędzy za relacjonowanie wydarzeń z tamtego roku. Chodzi o tzw. „pucz”, kiedy opozycjoniści okupując mównicę doprowadzili do przeniesienia posiedzenia Sejmu do Sali Kolumnowej.

Zgodnie z decyzją KRRiT na telewizję została nałożona grzywna w wysokości 1 479 000 złotych. Pomimo tego, że suma jest gigantyczna, nie to budzi największą obawę mediów. Wydawcy obawiają się, że jest to początek represji, które będą miały charakter finansowy.

Całkowite zamknięcie stacji

Członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Bochwic oznajmiła właśnie, że są podstawy prawne, by odebrać koncesję najpopularniejszej telewizji w kraju – TVN. Zdaniem Teresy Bochwic, „TVN nie dochował zobowiązań koncesyjnych”.

To  prawdziwa tragedia dla stacji i oznaczałaby niemal natychmiastowe bankructwo. Do tej pory trudno było pomyśleć, że KRRiT zdecyduje się na tak otwartą walkę z wolnymi mediami.

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Nie chcesz się przeziębić? Jedz TE rzeczy!

...

Zobacz również