Ewakuacja 70 tysięcy osób (video)

Ewakuacja 70 tysięcy osób (video)

Jak donoszą media, w Salonikach na północy Grecji rozpoczęła się właśnie ewakuacja ponad 70 tysięcy ludzi. Wszystko przez planowaną neutralizację ostatnio znalezionej bomby.

Rozpoczęta późnym popołudniem w sobotę masowa ewakuacja w Salonikach potrwa do niedzieli. Jak poinformowały lokalne władze, najpierw ewakuowane zostaną osoby niepełnosprawne i obłożnie chore. W następnej kolejności reszta społeczeństwa, w tym pobliski ośrodek dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Obowiązkiem ewakuacji zostali objęci wszyscy znajdujący się w promieniu dwóch kilometrów od miejsca gdzie znaleziono ponad 250 kilogramową bombę z czasów II wojny światowej. W sumie ogromną operacją na niespotykaną dotąd skalę zostanie objęte ponad 70 tysięcy osób.

Jak poinformowało z kolei greckie wojsko, operacja przetransportowania niebezpiecznego ładunku na poligon może potrwać nawet dwa dni.

Odnaleziona w Salonikach bomba jest największą w historii tego miasta. Nigdy wcześniej nie znaleziono tak ogromnego niewypału.

https://www.youtube.com/watch?v=W3X87nMnhGg

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News