Milionowa afera w PKP! Zarząd odwołany, grozi im więzieni

Milionowa afera w PKP! Zarząd odwołany, grozi im więzieni

To informacja z ostatniej chwili. Cały zarząd PKP S.A został odwołany przez ministra infrastruktury w związku z rzekomymi nieprawidłowościami podczas obsługi Światowych Dni Młodzieży. Chodzi o 2 miliony złotych! 

Cały zarząd spółki został odwołany z inicjatywy ministra infrastruktury, który postanowił wyciągnąć konsekwencje wobec władz PKP S.A, którzy mieli narazić spółkę na około 2 miliony złotych strat.

Chodzi o nieprawidłowości podczas obsługi Światowych Dni Młodzieży i umowę na zabezpieczenie dworców podczas ŚDM z prywatną spółką. Okazuje się, że w wyniku działalności zarządu spółka została narażona na straty w wysokości około 2 mln złotych. Śledczy już postawili czterem członkom zarządu zarzuty karalnej niegospodarności oraz nieumyślnego wyrządzenia w imieniu spółki szkody w wysokości 1,9 mln złotych. Tematem zajmuje się CBA oraz prokuratura, która wydała komunikat za pośrednictwem rzecznika.

 

- Przed podjęciem decyzji o realizacji zamówienia podejrzani nie zweryfikowali rzeczywistych potrzeb spółki i konieczności zawarcia umowy, jak również nie przeprowadzili, ani nie zlecili analizy rynku w powyższym zakresie. Nie zweryfikowano także wiarygodności wykonawcy zlecenia, w tym jego doświadczenia oraz możliwości realizacji umowy. Wskutek zaniedbań podejrzanych doszło do zawarcia ekonomicznie nieuzasadnionej umowy, co doprowadziło do wyrządzenia szkody majątkowej wielkiej wartości w mieniu spółki - przekazał rzecznik prokuratury.

Podejrzanym grożą 3 lata pozbawienia wolności. Jeden z nich przyznał się do winy, a pozostali trzej nie.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News