Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele mają powody do złości. Media zaliczyły wielką wpadkę z Lechem Kaczyńskim. PiS chce roznieść zagraniczną gazetę na strzępy za to, co zrobili. 

Wczorajsze posiedzenie Sejmu było bardzo ważne na tle ostatnich sporów politycznych krążących wokół Sądów Najwyższych i KRS, ale także ze względu na zakaz handlu w niedziele. Na obradach najbardziej zabłysnął Jarosław Kaczyński, który został przyłapany na czytaniu „Atlasu kotów” wydanego przez Axel Springer o czym pisaliśmy w Pikio.plZdjęcie to stało się hitem internetu, o którym rozpisują się nie tylko polskie, ale i zagraniczne media.

O sprawie pisały takie portale jak Politico, Washington Post, Fox News, Deutsche Welle czy USA Today. O tym, że Jarosław Kaczyński tak bardzo zaczytał się o kotach, że nie brał czynnego udziału w obradach napisał również anglojęzyczny portal turecki Daily Sabah. Ich dziennikarze niestety zaliczyli ogromną wpadkę, której politycy PiS im nie zapomną.

ZOBACZ TAKŻE: AFERA ROKU W UNII! PIS I ERDOGAN UKRADLI UNIJNE PIENIĄDZE 

Lech zamiast Jarosława

Artykuł został zatytułowany „Najpotężniejszy polski polityk czyta atlas kotów w parlamencie”. Do artykułu zostało dołączone zdjęcie, które nie przedstawia Jarosława, a jego zmarłego brata Lecha Kaczyńskiego. Autorzy użyli również zdjęcia kota, który siedział przy oknie w trakcie protestów pod jego domem na warszawskim Żoliborzu.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości są wściekli na turecki portal. Uważają, że autorzy kompletnie nie pomyśleli, aby chociaż sprawdzić zdjęcie w internecie i nie bezzcześcić pamięci zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta w tak idiotyczny sposób.

ZOBACZ TAKŻE: NAJWIĘKSZY SUKCES PIS TO BEZCZELNE KłAMSTWO!

Nikt nie przeprosił

Do sprawy na swoim Twitterze odniósł się jeden z czołowych polityków PiS, Dominik Tarczyński. Krytykuje portal za użycie złego zdjęcia i zaleca autorom tekstu, aby użyli wyszukiwarki Google albo mózgu. Brat zmarłego prezydenta jeszcze nie odniósł się do tej sprawy, ale bezwątpienia nie będzie zadowolony z tego, co zrobili tureccy dziennikarze. Zdjęcie zostało już zmienione, ale za błąd nikt nie przeprosił.

Nie macie pojęcia o Polsce i polskich politykach. Ta fotografia przedstawia Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej w Rosji w 2010 roku. Użyjcie Google…albo mózgu – napisał Tarczyński.

Screen Twitter/d48
Screen Twitter/Dominik Tarczyński

Źródło: wprost.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również