Z Calais do stolicy. Setki nowych namiotów imigrantów stanęło w Paryżu (video)

Z Calais do stolicy. Setki nowych namiotów imigrantów stanęło w Paryżu (video) Źródło: źródło: wikimedia.org/malachybrowne, pixabay.com

Wzrosła liczba imigrantów mieszkających na paryskich ulicach. Władze miasta są zdania, że część z tych uchodźców pochodzi z Calais. Mają być to imigranci, którzy uciekli z obozu uchodźców w Calais zanim zaczęto go likwidować.

Liczba imigrantów zamieszkujących północno-wschodni rejon miasta miała "wyraźnie wzrosnąć" w ciągu ostatniego tygodnia. Donosi o tym zastępczyni mer Paryża, Colombe Brossel. Urzędniczka dodaje przy tym, że liczba uchodźców wzrosła o około 1/3, a część z nich pochodzi z Calais.

 - Od początku tygodnia widzimy duży wzrost. Zeszłej nocy nasi pracownicy naliczyli od 40 do 50 nowych namiotów - mówi Brossel.

Obecnie ustawionych ma być około 750 namiotów, co oznacza, że w miejscu tym przebywa około 2 - 2,5 tys. osób. Jeszcze kilka dni wcześniej w tym samym miejscu ilość namiotów wskazywała na liczbę 1,5 tys. przebywających tu ludzi.

O tym, że do Paryża przybyli imigranci z obozu w Calais, mówią sami uchodźcy. Ali z Sudanu donosi o tym, że wyraźnie wzrosła przez to ludność społeczności uchodźczej w Paryżu.

 - Widzę tu więcej ludzi niż wcześniej. Wczoraj i przedwczoraj zjawili się tu ludzie z Calais - mówi Sudańczyk.

Jak potwierdza jednak 24-letnia Ama, która była wcześniej w Nowej Dżungli, wielu imigrantów nie mogło wytrzymać w obozie, dlatego wyniosło się z niego na długo przed jego likwidacją. W jej przypadku głównym powodem, dla którego wyprowadziła się z Calais była jej ciąża.

 - Byłam wcześniej w Calais, ale nie udało mi się dostać do Wielkiej Brytanii. Nie mogłam tam zostać w ciąży, było zbyt ciężko - oświadczyła Ama.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyIix26eHcw https://www.youtube.com/watch?v=6RUNLYMvHfU

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: tvn24.pl pt Następny artykuł