Z przeprowadzonej przez sondażownię YouGov ankiety wynika, że połowa pytanych Brytyjczyków ma negatywne nastawienie do osób pochodzenia żydowskiego.

Niemal 50% pytanych zgodziło się ze stwierdzeniami o wydźwięku antysemickim (podawano ich jednorazowo cztery). Według co ósmego pytanego – Żydzi wykorzystują Holocaust do wywierania presji i wzbudzenia współczucia.

25% badanych uważa, że Żydzi bardziej niż inne nacje skupiają się na zarabianiu pieniędzy. Współczynnik ten jest wyższy wśród osób popierających Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa i wynosi 39%.

W tym samym czasie przeprowadzono ankietę wśród osób pochodzenia żydowskiego, z której wynika, że aż 54% pytanych nie widzi swojej przyszłości w Wielkiej Brytanii właśnie z uwagi na coraz większy ich zdaniem antysemityzm brytyjskiego społeczeństwa.

Badania zostały przeprowadzone na zlecenie Campaign Against AntiSemitism (CAA). Jonathan Sacerdoti, rzecznik tej organizacji potwierdza, że wyniki ankiety mają mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak jednak dodaje, daleki jest od stwierdzenia, że połowa mieszkańców Wielkiej Brytanii to antysemici. Zdaniem Sacerdoti, zdanie większości negatywnie odnoszących się Brytyjczyków do Żydów opiera się na stereotypach.

źródło: polishexpress.co.uk

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.