Yad Vashem ostro o Dudzie ws. ustawy IPN. Użyli JEDNEGO słowa

Yad Vashem ostro o Dudzie ws. ustawy IPN. Użyli JEDNEGO słowa Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu za pośrednictwem specjalnego oświadczenia potępił Andrzeja Dudę za decyzję o podpisaniu noweli ustawy o IPN.

Yad Vashem nie przypadło do gustu to, jak w tej spornej sprawie zachował się prezydent Polski. Użyli jednego słowa.

Yad Vashem krytykuje prezydenta DudęZOBACZ TAKŻE: Izrael ujawnił co się stanie gdy Duda podpisze ustawę o IPN W związku z powyższym decyzję Andrzeja Duda określili mianem "niefortunnej". - Ta ustawa była przedmiotem dyskusji przez ostatnie półtora roku, podczas których Yad Vashem wielokrotnie ostrzegał polskie władze w sprawie wad tego prawa - oświadczyło Yad Vashem Choć Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu przyznał, iż obozy śmierci były niemieckie, to zaznaczył że nowela ustawy może zagrozić - swobodnej i otwartej dyskusji na temat roli Polaków - jednostek i grup - w prześladowaniu i mordowaniu Żydów podczas Holokaustu.

Ostra odpowiedź polityka PiS

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy wyrolowali Izrael! Właśnie POPARLI Polskę ws. ustawy o IPN Dosadnie cały spór skomentował wiceszef MSZ Jan Dziedziczak. - Państwo polskie musi mieć narzędzie do tego, żeby skutecznie reagować na obrażanie Polski i Polaków za wmawianie Polsce i Polakom nieprawdziwych rzeczy, nieprawdziwych zbrodni w okresie II wojny światowej. Wszyscy wiemy, że obozy koncentracyjne były niemieckie, Holocaust był dziełem Niemiec. Dzięki tym przepisom jako państwo polskie będziemy mogli skuteczniej reagować Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News