Wzruszające wyznanie Czerwińskiej. Łzy same płyną do oczu

Wzruszające wyznanie Czerwińskiej. Łzy same płyną do oczu

Zofia Czerwińska była bardzo bliską przyjaciółką Romana Kłosowskiego. Jego śmierć zaskoczyła i ogromnie zasmuciła polską aktorkę. Wspominając lata współpracy na deskach teatru oraz na planie "Czterdziestolatka", Czerwińska wzruszyła wszystkich...

- To dla mnie bardzo smutna wiadomość, ponieważ nic nie wskazywało na to, że Roman od nas odejdzie. W Łodzi opiekowała się nim rodzina i Romek nie miał aż tak poważnych problemów zdrowotnych - opowiadała w wywiadzie dla Fakt24 Zofia Czerwińska. Samego Kłosowskiego poznała po raz pierwszy w warszawskim Teatrze Syrena. To tam w latach 80. występowali wspólnie. Później bawili Polaków w serialu "Czterdziestolatek", Zofia Czerwińska w roli pani Zosi, a zmarły Roman Kłosowski w roli Romana Maliniaka. Ich perypetie śledzili wszyscy.

Zofia Czerwińska: Romana Kłosowskiego zmieniła śmierć żony

Czerwińska daje do zrozumienia, że to śmierć żony Kłosowskiego i bolesna tęsknota za nią mogły się przyczynić do jego śmierci. Wspomina, że Roman Kłosowski zmienił się całkowicie po jej odejściu. Podupadł wtedy na zdrowiu, nie chciał więcej występować w teatrze. - Byli jak papużki-nierozłączki, nie mogli bez siebie żyć - podkreśla Zofia Czerwińska. Dodaje, że Kłosowski nie mógł pogodzić aktorstwa ze swoimi dolegliwościami - brak dobrego słuchu i wzroku uniemożliwiał mu granie w sztukach. Możliwe, że to właśnie ta wymuszona apatia, zrezygnowanie z wszystkiego, co było dla niego w życiu ważne, niszczyło powoli jego zdrowie.

Jaki był Roman Kłosowski?

- Romek miał bardzo duże poczucie humoru na własny temat z powodu swojej sylwetki i warunków, które miał jako aktor. Był człowiekiem niedużego wzrostu, ale miał do tego dystans. Był dobrym i serdecznym kolegą. Zawsze można było na nim polegać i potrafił się za kimś wstawić wykorzystując w dobrej mierze swoje stanowisko np. w Teatrze Syrena w Warszawie. Był bardzo sprawiedliwy i zawsze się za każdym wstawił - wspomina na koniec Zofia Czerwińska. Wierzy, że zmarły aktor zostanie w naszej pamięci na zawsze. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. On stoi za Kingą Dudą. Sekret córki prezydenta
  2. Wyciekło nigdy niepublikowane nagranie młodziutkiej Ani Przybylskiej. Jest przecudowne
  3. Tragedia rodzinna Zamachowskiego. Patrzył na samobójstwo bliskiej osoby
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News