Wzruszające rodzinne nagranie i mocny wpis Patryka Jakiego w Światowy Dzień Zespołu Downa (VIDEO)

Wzruszające rodzinne nagranie i mocny wpis Patryka Jakiego w Światowy Dzień Zespołu Downa (VIDEO)

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości nie kryje miłości do swojego dziecka, które padło ofiarą zespołu Downa. Tym razem polityk PiS opublikował na Twitterze krótki filmik przedstawiający zabawy z małym synkiem: widzimy na nim jak kładzie dziecięce buciki na swojej głowie, robi śmieszne miny rozbawiające malca. Nagranie robi furorę w sieci, internauci wyrażają swój podziw i poparcie dla dzielnego taty.

Video to skupiło uwagę nie tylko dzięki figlarnej scenie, ale także przez przesłanie jakie ze sobą niesie treść wpisu opublikowanego przez Jakiego:

- Dziś jest Światowy Dzień os. z Zespołem Downa. Pokażmy, że osoby, które są nazywane "zepsutym płodem" zasługują na życie i wygłupy z Tatą:)

Właśnie dziś obchodzony jest już 5 w historii Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony z inicjatywy ONZ. Data 21 marca nie została wybrana przypadkowo. Stanowi ona nawiązanie do zespołu Downa. Naukowcy odkryli, że powodem choroby jest nieprawidłowa liczba chromosomów (zamiast dwóch występują aż trzy) w 21 parze chromosomowej.

Obecny wiceminister sprawiedliwości jest znany z działalności na rzecz promocji ochrony życia i praw dzieci z zespołem Downa. Jednakże nie wtrącając się w politykę, życzymy Patrykowi Jakiemu kolejnych, równie radosnych zabaw z synem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News