Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości nie kryje miłości do swojego dziecka, które padło ofiarą zespołu Downa. Tym razem polityk PiS opublikował na Twitterze krótki filmik przedstawiający zabawy z małym synkiem: widzimy na nim jak kładzie dziecięce buciki na swojej głowie, robi śmieszne miny rozbawiające malca. Nagranie robi furorę w sieci, internauci wyrażają swój podziw i poparcie dla dzielnego taty.

Video to skupiło uwagę nie tylko dzięki figlarnej scenie, ale także przez przesłanie jakie ze sobą niesie treść wpisu opublikowanego przez Jakiego:

– Dziś jest Światowy Dzień os. z Zespołem Downa. Pokażmy, że osoby, które są nazywane „zepsutym płodem” zasługują na życie i wygłupy z Tatą:)

Właśnie dziś obchodzony jest już 5 w historii Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony z inicjatywy ONZ. Data 21 marca nie została wybrana przypadkowo. Stanowi ona nawiązanie do zespołu Downa. Naukowcy odkryli, że powodem choroby jest nieprawidłowa liczba chromosomów (zamiast dwóch występują aż trzy) w 21 parze chromosomowej.

Obecny wiceminister sprawiedliwości jest znany z działalności na rzecz promocji ochrony życia i praw dzieci z zespołem Downa. Jednakże nie wtrącając się w politykę, życzymy Patrykowi Jakiemu kolejnych, równie radosnych zabaw z synem.

...

Zobacz również