Każdy z nas chyba zna stare powiedzenie, że „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki”. W sieci pojawiło się wzruszające nagranie, w którym obywatele Węgier dziękują Polakom za solidarność na przestrzeni dekad, w tym główne w okresie komunizmu. To jeden z dowodów na to, że przyjaźń pomiędzy naszymi narodami rzeczywiście istnieje. 

Z okazji rocznicy węgierskiej rewolucji w 1956 roku, gdy 300 tys. zebranych pod parlamentem w Budapeszcie osób zaczęło trwające 17 dni i brutalnie stłumione powstanie, w sieci pojawiło się nagranie, w którym Węgrzy dziękują Polakom za okazaną wtedy solidarność i pomoc.

Wspomniana solidarność i pomoc Polaków polegała głównie na ciągłym wysyłaniu do Węgier przez kilka miesięcy darów w postaci leków, żywności a nawet materiałów budowlanych, czyli produktów, które w Polsce w tamtych czasach były bardzo trudne do zdobycia nawet na własny użytek.

 – Dziękujemy wszystkim, którzy stanęli po stronie węgierskiej wolności. Dziękujemy Polsko! – słyszymy w nagranym klipie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również