Wzruszające. Margaret zdecydowała się na wstrząsające słowa

Wzruszające. Margaret zdecydowała się na wstrząsające słowa Źródło: fot. wikimedia.org

Margaret - znana polska piosenkarka zdecydowała się na odważny akt wypowiedzenia tego o czym wszyscy myślą. To skutek pracy nad nową płytą na Cyprze. W kontekście ostatniego tragicznego wydarzenia, jakim była śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, artystka postanowiła zareagować. Co zrobiła? 

Maraget, czyli Małgorzata Jamroży, bierze udział w głośnej akcji "Artyści przeciw nienawiści". Już nawet zdążyła wspólnymi siłami z innymi muzykami nagrać utwór Nie MAN, w którym jawnie i bez skrępowania pyta nas we wstrząsających słowach: - Skąd tyle gniewu w nas, skąd tyle żalu w nas, skąd tyle jadu w nas? - zastanawia się Margaret słowami jednej ze swoich piosenek z nowego albumu.

Wszyscy dookoła nas komentują tragiczną śmierć prezydenta Gdańska. Wielu doszukuje się winnych wśród polityków tej czy innej partii politycznej. Inni wręcz nawołują do odwetu. Całe szczęście w świecie artystów są tacy, którzy potrafią to robić subtelnie, bez oceniania. Chcą tylko zaszczepić w nas wątpliwości, zadać pytania, a nie podawać bardziej lub mniej na miejscu odpowiedzi. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Margaret mówi stop nienawiści!

Margaret wraz z Kacezetem i Gverillą nagrała i zamieściła w sieci utwór "[*]Nie MAN". Krótka, ale jakże gęsta w treści i audiowizualnej formule, i jednocześnie bardzo wymowna to wypowiedź na tle politycznego bełkotu. Zapowiedź piosenki Margeret została wrzucona 18 stycznia na Instagramowy profil artystki. Jak widać zła wcale nie trzeba złem odciskać, a można je dobrem przezwyciężać. Przenikliwe smucące i przerażające wydarzenia z Gdańska wpływa na wszystkich, również na innych artystów. Wśród gwiazd polskiej sceny muzycznej, zaangażowanych w działania mające na celu zablokowanie hejtu i nienawiści, koniecznie należy wymienić Dodę - inicjatorkę pomysłu zorganizowania koncertu "Artyści przeciw Nienawiści" oraz Cleo, która z tej okazji nagrała utwór "Kły".

Jak zatrzymać znieczulicę?

Margaret, tak jak inne gwiazdy ze świata polskiego showbiznesu, wierzy, że takimi drobnymi działaniami zmieni polska mentalność, zatrzyma hej i unoszącą się w powietrzu znieczulicę. Warto też przypomnieć, że piosenka "[*]Nie MAN" to pierwsze wspólne nagranie pary: Margaret i Kacezeta. Ponadto można ją podziwiać nie tylko jako dzieło muzyczne, ale też jako animację na Instagramie wyżej wymienionych artystów. Po raz kolejny możemy sobie przypomnieć znaną od dawna prawdę, że tylko sztuka może nam pomóc z ulgą znosić cierpienie. Poza czasem, sztuka oraz muzyka to najlepszy lekarz. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa! Wygląda jak Klara?
  2. Michał Szpak prosi fanów o pomoc. „Razem możemy uratować mu życie!”
  3. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  4. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Gwiazda mieszka jak prawdziwa KRÓLOWA! Zemdlejecie z zachwytu 
  5. Ujawniono największą tajemnicę Grażyny Torbickiej. Szczęka opada do samej ziemi
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News