WSTYD na cały świat na obchodach w Auschwitz! "Żyd to nikt, walczyć z żydostwem, pokażcie napletki"

WSTYD na cały świat na obchodach w Auschwitz! "Żyd to nikt, walczyć z żydostwem, pokażcie napletki"

Wyzwolenie Auschwitz było jednym z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Europy i Polski. Dziś obchodzimy rocznicę tego wydarzenia, która ściągnęła do Oświęcimia wielu byłych więźniów, polityków i niestety narodowców. Grupa około 50 z nich otwarcie wyraziła chęć "walki z żydostwem". Na miejscu nieomal nie doszło do rękoczynów.

Istniejący w latach 1940-1945 obóz, który stworzono w dawnych oświęcimskich koszarach wojskowych jest symbolem najtragiczniejszego okresu w historii Polski i narodów całej Europy. To właśnie tu pociągi z najodleglejszych zakątków kontynentu ściągały więźniów, których przeznaczeniem była śmierć przez katorżniczą pracę i głód, lub natychmiastowa eksterminacja. Wyzwolenie Auschwitz pamiętają dziś jedynie nieliczni. Obóz od lat stanowi symbol cierpień Polaków i planowej zagłady Żydów, których zamordowano na terenie obozu Auschwitz II (w Brzezince) ponad milion, w większości pochodzenia polskiego. Dziś w 74. rocznicę otworzenia bram obozu przez Armię Czerwoną na miejscu zjawili się przedstawiciele władz RP na czele z Prezesem Rady Ministrów, a także przebywający w Polsce dyplomaci.

Nie wolno zapominać o byłych więźniach, którzy odchodzą, a dla których jest to szczególny moment. Niestety uroczystości chcieli zakłócić przedstawiciele środowisk nacjonalistycznych na czele z Piotrem Rybakiem, którego największym życiowym osiągnięciem jest spalenie kukły Żyda i odsiedzenie za ten akt wyroku więzienia.

Wyzwolenie Auschwitz w aferze demonstracji nacjonalistów

Podczas gdy trwały główne obchody wyzwolenia obozu i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Auschwitz II, pod bramą głównego obozu (tą opatrzoną kłamliwym napisem "Arbeit macht frei") zebrało się około 50 zwolenników Piotr Rybaka, znanego w całej Polsce nacjonalisty o nastawieniu skrajnie antyżydowskim. Ta grupa osób weszła do muzeum obozu zaopatrzona w polskie flagi i transparenty z zamiarem zwrócenia uwagi, że oprócz 1,1 miliona Żydów w kompleksie obozowym zginęło również 150 tys. Polaków. Dlatego właśnie usłyszeć można było antyżydowskie okrzyki. - Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić. Niech Bóg błogosławi moją ojczyznę! - powiedział Rybak. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM W czasie demonstracji prawie doszło do rękoczynów, gdy przeciw obecności narodowców wystąpiła grupa obecnych na miejscu osób. Obie opcje musiała rozdzielać policja. - Czas walczyć z żydostwem! Jesteś Żydem, jesteś niczym! Uwolnijmy Polskę od Żydostwa! - wykrzykiwali przybyli z Rybakiem nacjonaliści w kierunku swoich przeciwników. Wśród obecnych dało się słyszeć druzgocące okrzyki ze strony zgromadzonych nacjonalistów: "Pokażcie napletki", "Żyd to nikt" i "Walczyć z żydostwem". Wszystkie filmy, które zarejestrowały zajście zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Premier na uroczystościach w Auschwitz II

Wyzwolenie Auschwitz i każda rocznica tego wydarzenia jest okazją do wznowienia apeli, nawołujących do nauki historii i zapobiegania wydarzeniom, mogącym doprowadzić do powtórki okropieństw XX wieku. Obecny dziś w muzeum Prezes Rady Ministrów mówił o roli państwa w przekazywaniu prawdy o tamtych wydarzeniach. - Zagłady nie zrobili żadni naziści, tylko Niemcy hitlerowskie; za Holokaust odpowiada III Rzesza Niemiecka; państwo polskie stoi na straży prawdy, która nie może być relatywizowana; taką obietnicę prawdy o tamtych czasach chcę tutaj złożyć - powiedział Mateusz Morawiecki.   ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Pawłowicz w niezwykłym plebiscycie. Stanęła obok Agaty Dudy i Szydło
  2. Po dzikach kolej na żurawie? Poseł PiS chce ogłoszenia masowych polowań
  3. mBank opublikował raport: "PiS wygra wybory", jest jednak jedno "ale"
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
źródło: natemat.pl/tvnp.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News