Wyższe emerytury już za chwilę. To potwierdzone
Bartłomiej Chudy - 15 Grudnia 2018

Wyższe emerytury już za chwilę. To potwierdzone

Emerytury i ich waloryzacja na przyszły rok zostały oficjalnie potwierdzone. Większość polskich emerytów otrzyma po kilkadziesiąt złotych podwyżki. 

Emerytury pozostają tematem, którym żyje miliony Polaków. W piątek Sejm podjął ważną decyzję w sprawie ubiegłorocznych świadczeń. Z nowej ustawy wynikają podwyżki emerytur, które od marca otrzymają miliony Polaków. Za nowelizacją zagłosowało aż 423 posłów, przy sześciu przeciwnych. Nikt z parlamentarzystów nie wstrzymał się w tej sprawie od głosu.

Będą wyższe emerytury. Sejm potwierdził propozycję rządu dotyczącą zasad waloryzacji na 2019 rok

Według najnowszej nowelizacji, przyjętej wczoraj przez posłów, emeryci i renciści otrzymają nowe wysokości świadczenia. Za nowelę ustawy o emeryturach odpowiada Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z założeniem resortu najniższe emerytury wzrosną w przyszłym roku z 1029,8 zł do 1100 zł brutto. Taką wysokość świadczeń otrzymają kobiety i mężczyźni, którzy udowodnią wymagany przez państwo staż pracy (odpowiednio 20 i 25 lat). W przypadku udowodnienia stażu pracy, ale niższych wyliczeń z ZUS, instytucja wyrówna emeryturę, do kwoty minimalnej. Nowa ustawa zakłada tez wzrost rent. Przy tej z tytułu całkowitej niezdolności do pracy po raz pierwszy renciści otrzymają tyle samo co emeryci z "minimum" - tj. 1100 zł brutto. Przy częściowej niezdolności do pracy minimalna renta podskoczy do 825 zł. Przyszłoroczna waloryzacja została przygotowana w ten sposób, by skorzystały na niej przede wszystkim osoby z niższymi emerytami. Wszyscy pobierający do 2147 zł brutto mogą liczyć na ok. 70 zł podwyżkę. W tej grupie mieści się większość z polskich emerytów - aż 6,2 z ok. 9 milionów! Emeryci z wyższymi świadczeniami zostaną "policzeni" według waloryzacji procentowej. Ich świadczenia urosną o stały wskaźnik, tj. 3,26 procent.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej
Ukłon w stronę najuboższych przełożył się na wysokość pieniędzy, które na ten cel musi przygotować budżet państwa. Ostatecznie do projektu wpisane kwotę 8,4 miliarda złotych. To rekordowa pozycja dotycząca emerytur w historii. Dla porównania - w 2015 roku na waloryzację przeznaczono ponad 3,5 mld zł, a na ten rok państwowy budżet miał zapisane niecałe 6 mld zł. Przyszłoroczna waloryzacja jest więc od wczoraj faktem, którego nie da się odwołać. Emeryci, których liczba będzie w kolejnych latach rosła, mogą z czasem liczyć na korzyści wynikające nie tylko z waloryzacji. Propozycje o których mówiło się już w tym roku (500 plus dla emerytów, czy emerytury bez podatku) nie doczekały się jeszcze uznania w gronie rządzących. Czas pokaże jak rozwinie się sytuacja w tej materii.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Duda właśnie podpisał! Emerytury całkiem się zmieniły, dostaniesz dużo więcej
  2. Niestety, ta informacja ws. emerytur zmienia wszystko! Będzie DRASTYCZNA zmiana wieku i kwoty
  3. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News