Wyższa emerytura? Tym sposobem możesz zwiększyć świadczenie

Wyższa emerytura? Tym sposobem możesz zwiększyć świadczenie Źródło: pixabay

Emerytura może być wyższa? Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił się zreflektować i przyjrzeć losom najstarszych. Okazuje się, że polscy seniorzy nie tylko mają problem z utrzymaniem się za głodowe świadczenia, ale i coraz częściej przyznają, że godne życie w jesieni życia im się po prostu należy. 

Emerytura to jeden z kluczowych przedwyborczych tematów omawianych w mediach. Pomimo licznych obietnic, sama jej wysokość zdaje się stać w miejscu. Ci, którzy chcieliby uzyskać wyższe świadczenia, mogą skorzystać w pomysłu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ten - właśnie przekazał, w jaki sposób zmienić wysokość świadczenia.

Co zrobić, aby emerytura była wyższa? ZUS daje wskazówki

Analiza specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest jednogłośna. By otrzymać wyższe świadczenie należy... wydłużyć czas pracy. I chociaż taki scenariusz zdaje się nikogo nie zaskakiwać, wystarczy spojrzeć na symulację, aby odgadnąć, że różnica jest zauważalna. 1600 złotych miesięcznie? Eksperci zauważają, że podstawowa emerytura teraz wynosi 1065 złotych netto. To podstawowa wysokość, najczęściej wypłacana w naszym kraju. W przypadku, gdy kwotę tę chcemy zwiększyć do 1600 złotych netto, wystarczy, że zostaniemy na stanowisku rok dłużej. Zgodnie z wyliczeniami "Super Expressu" kobieta, która w tym roku przeszła na emeryturę może obecnie liczyć na świadczenie, które wynosi 2300 złotych brutto. Jeśli zdecyduje się pracować rok dłużej - będzie mogła uzyskać już 2700 złotych brutto. Specjaliści nie mają wątpliwości - taka decyzja z pewnością wpłynie na jakość życia najstarszych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Każdy dodatkowy rok pracy to zwiększenie emerytury nawet o kilkanaście proc. Zawdzięczamy to waloryzacji naszego kapitału emerytalnego, który zgromadziliśmy w ZUS. W ubiegłym roku wskaźnik waloryzacji wyniósł ponad 8 proc. W czasach dobrej koniunktury opłaca się opóźniać moment odejścia na emeryturę ze względu na wysoką waloryzację składek. Osoby, które zgromadziły w ZUS 500 tys. zł kapitału emerytalnego miały w ubiegłym roku dopisane 40 tys. zł. Trudno znaleźć inny przykład, gdzie można ulokować kapitał, żeby otrzymać takie odsetki - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Jeremy Mordasewicz, ekspert ds. ZUS.

Wiek emerytalny w Polsce. Jakie zmiany przygotował resort?

Zgodnie z ustaleniami resortu, obecnie wiek emerytalny jest określany na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Najniższa wypłacana obecnie emerytura wynosi obecnie 1065 złotych. W ten sposób rząd chciał zmienić nastroje wokół głośnego tematu polskich emerytów, którzy przyznawali, że stawki oferowane przez polityków są głodowe. Niestety wartość wypłacanych świadczeń się nie zmieniła, a ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na oszczędności w ciągu życia, wciąż nie mogą się pogodzić z wypłacanymi kwotami. W trakcie prac nad rozwiązaniem ich problemu, ważne stało się również to, aby mieli możliwość "dorabiać" do swoich wypłat. Nie wiadomo jednak, ilu z emerytów może sobie pozwolić na podobne działania, jakim są dodatkowe lata pracy po ukończeniu wieku emerytalnego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Babcia Kingi Rusin była ZAKONNICĄ?! Gwiazda TVN zdradziła rodzinny sekret
  2. Sławny polski aktor ma o 38 lat MŁODSZĄ żonę?! Znał ją, gdy miała 2 lata!
  3. Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek
  4. Justyna Żyła totalnie odleciała! O tym, co wyprawia mówią już wszyscy
  5. Skandal w brytyjskim pałacu. Królowa kazała księżnej WYPROWADZIĆ SIĘ
źródło: Super Express Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News