Wyznanie policjanta wstrząsnęło opozycją. Mówi o "eliminacji" przeciwników PiS

Wyznanie policjanta wstrząsnęło opozycją. Mówi o "eliminacji" przeciwników PiS

W programie "Czarno na białym" w TVN24 wyemitowano szokujące wyznanie byłego policjanta na temat praktyk policji wobec protestujących przeciw opozycji. W programie opowiedział m.in. o tym, jak wyglądają odprawy przed protestami Obywateli RP.

Sami Obywatele RP wielokrotnie informowali o fatalnym traktowaniu przez policję. Śledzenie, wyciąganie z tłumu, wulgarne ataki miały być na porządku dziennym. Teraz TVN24 pokazał co na ten temat ma do powiedzenia osoba, która brała w tym udział z drugiej strony barykady. Wyznanie funkcjonariusza z pewnością wstrząśnie wizerunkiem polskiej policji. - Policja nie jest od tego, żeby - że tak powiem - pilnować politycznych przeciwników obecnej władzy. A jest do tego wykorzystywana jak nigdy dotąd. Przez ćwierć wieku pracy się z tym nie spotkałem  - mówił w programie - Na odprawach mówi się, że trzeba ich eliminować, że to jest potężne zagrożenie, używa się słów wulgarnych, mówi się o świrach - kontynuował.

Śledzenie opozycjonistów

TVN24 opublikowało również filmik zrobiony przez Obywateli RP, na którym widać nieudolną próbę śledzenia przez dwóch policjantów jednego z przedstawicieli organizacji. Nie pierwszy raz mamy do czynienia ze śledzeniem jej członków. W lipcu tego roku tłumaczono to "dbaniem o ich bezpieczeństwo". Zobacz także: Polacy mają dość. Na ulice może wyjść KILKASET tysięcy ludzi! Były policjant opisywał również, jak wygląda zabezpieczanie miesięcznic smoleńskich. Funkcjonariusze mają dostawać na odprawach polecenia "wyciągania" z tłumu protestujących. Portal gazeta.pl podaje, że w czasie rządów PiS znacząco wzrosły koszty zabezpieczania miesięcznic smoleńskich. Zabezpieczenie miesięcznicy i innych demonstracji 10 lipca kosztowało aż 758 tys. zł. Zaangażowano do tego ponad dwa tysiące policjantów. To więcej niż koszty ochrony wszystkich miesięcznic w 2015 roku (622 tys. zł). Źródło: TVN24, gazeta.pl ZOBACZ TAKŻE: To koniec. Nie będzie już kontrmiesięcznic smoleńskich.    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News