Jak wpłynie na reputację Jarosława Kaczyńskiego zapomniany wywiad sprzed lat? Dziennikarz ujawnia jego treść. Nie zabrakło ostrych słów o sławnych dzisiaj postaciach po prawej stronie polskiej sceny politycznej.

Były zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” opublikował w swoim profilu na Twitterze wywiad z Jarosławem Kaczyńskim dla „Życia warszawy” z 1996 roku.

W wywiadzie prezes PiS opowiadał między innymi o swojej przechadzce z bratem po lesie, kiedy to zobaczyli „grubego wieprza”. Kogo tak nazwał? – „dwóch panów na furmance”. Chodziło o myśliwych, którzy mimo okresu zakazanych polowań, próbowali strzelić do sarny, kiedy to brat Jarosława gwizdnął i wystraszył zwierzynę.

– Doszło do ostrej wymiany zdań, ale tamci w końcu się poddali i odjechali. Trzeba państwu wiedzieć, że dawno temu hodowano potwornie grube wieprze, bo wieprz z dużą ilością słoniny był dużo więcej wart. Otóż ten facet przypominał właśnie takiego wieprza, siedząc, a właściwie półleżąc na furmance – opowiadał Jarosław Kaczyński, podkreślając potem że nienawidzi myśliwych i całkowicie nie rozumie „zabawy” z tym związanej.

Kaczyński o Cejrowskim

W wywiadzie nasunął się również temat Wojciecha Cejrowskiego, którego Kaczyński mocno potępił, stwierdził również, że jego zachowanie „dowodzi jego głupoty”. Słowa prezesa PiS o Cejrowskim, który aktualnie jest jedną z gwiazd polskiej prawicy, mogą zszokować nie tylko jego fanów, ale także wyborców PiS (którzy oglądają podróżnika regularnie w TVP Info).

Foto: Twitter
Foto: Twitter

Zobacz również

Źródło: wp.pl

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia