Na twarzy dziecka pojawiła się dziwna wysypka. Początkowo lekarze mówili, że to nic groźnego

Na twarzy dziecka pojawiła się dziwna wysypka. Początkowo lekarze mówili, że to nic groźnego Źródło: https://www.popularne.pl/samantha-rodgers/

Wysypka u dziecka Samanthy na początku wyglądała niegroźnie. Jednak z każdym dniem jej synek cierpiał coraz bardziej. Gdy zdecydowała się na wizytę u lekarza, nie spodziewała się, że usłyszy tak wstrząsającą diagnozę.

Wysypka u dziecka jest częstym objawem świadczącym o stanie zapalnym. Obserwując zmiany na skórze dziecka, rodzice mogą zareagować w porę. Nierzadko zmianom skórnym towarzyszy świąd i pieczenie. Niewinna plamka na twarzy małego Juliana zapaliła czerwoną lampkę w głowie Samanthy. Nie spodziewała się jednak, że początek cierpienia jej synka zaczął się... po wizycie znajomych.

Samantha znalazła wysypkę u dziecka. Co spowodowało chorobę synka młodej mamy?

Gdy na świat przyszedł Julian, wielu znajomych Samanthy postanowiło ją odwiedzić. Bawili się z chłopcem, nosili go na rękach, a także całowali po twarzy. Ten niewinny gest zapoczątkował jednak serię nieprzyjemnych zdarzeń, które dotknęły malca. Przyjaciel kobiety, zbliżając się do dziecka, przekazał mu... wirusa! Na całym ciele chłopca zaczęły się pojawiać krwawiące plamy. Przerażona matka pojechała z nim na pogotowie, a obecne na ciele pęcherze zszokowały lekarzy. Ci długo szukali przyczyny cierpienia chłopca, aż postawili diagnozę. Okazało się, że Julian zaraził się opryszczką. Wirus ten rozprzestrzenia się niemal błyskawicznie po zetknięciu z chorą osobą. Zarazić się nim można... tylko raz. Później, przy każdorazowym stanie zapalnym w organizmie, na ciele nosiciela pojawiają się wybroczyny.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Opryszczka może się pojawić na twarzy, ciele i narządach płciowych. Oprócz leków, które należy przyjmować doustnie, można skorzystać także z maści, które złagodzą ból i pieczenie. Z pozoru niegroźny, może jednak wpłynąć na rozwój innych chorób, między innymi na rozwój Alzheimera.

Apel Samanthy

Przerażona młoda mama dziś już wie, co było przyczyną cierpienia jej synka. W emocjonalnym wpisie postanowiła się podzielić z Internautami swoją historią z nadzieją, że inne świeżo upieczone mamy nie popełnią jej błędów. Samantha zwróciła uwagę na to, że każdy, kto zbliża się do niemowlaka powinien wcześniej umyć ręce. Chore osoby powinny w ogóle unikać kontaktu z dzieckiem, zważywszy na późniejsze konsekwencje. Organizm niemowlaka jest słabszy i podatny na przyjmowanie obcych wirusów. Nie bez przyczyny lekarze ostrzegają rodziców przed zbytnim narażaniem dzieci na obce środowiska. Każdy niemowlak powinien przebywać w w higiecznicznych warunkach. W ocenie Samanthy, Julian czuje się dobrze. Jednak będzie musiał nauczyć się żyć z opryszczką i być świadomy tego... że może ją w każdej chwili przekazać dalej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Podstępna choroba dręczy młodą gwiazdę Polsatu. Walczy z nią codziennie
  2. Rozczulał jako dziecko w Rodzinie zastępczej. Teraz nie przypomina dawnego siebie
  3. Córka Wiśniewskiego podbija internet. To najpiękniejsze dziecko w Polsce?
Następny artykuł