Wystawiono list gończy za redaktorem naczelnym "Uważam Rze"

Wystawiono list gończy za redaktorem naczelnym "Uważam Rze" Źródło:

Warszawski sąd nakazał 30-dniowe aresztowanie redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze", Jana Pińskiego. Informacja o wysłaniu za nim listu gończego wisi na stronie internetowej tygodnika.

"Mimo przedstawienia zwolnienia lekarskiego od biegłego sądowego sędzia Joanna Bukowska nakazała dziś aresztowanie Jana Pińskiego i wysłała za nim list gończy" - napisał Krzysztof Galimski.

List gończy to efekt sporu pomiędzy Janem Pińskim a spółką J&S Energy. Redaktor naczelny nie stawił się w sądzie na kolejną rozprawę, jak twierdzi, z powodu choroby. Piński miał przedstawić sądowi zwolnienie lekarskiego, które zostało potwierdzone przez biegłego.

- Działanie sądu, który lekceważy zwolnienie lekarskie, potwierdzone przez biegłego i chce 30 dni więzienia dla dziennikarza, jest tak absurdalne, że trudno mi to komentować – mówi Jan Piński cytowany przez tygodnik "Uważam Rze".

Piński zamierza złożyć wniosek o uchylenie postanowienia sądowego i wszczęcie postępowania przeciwko sędzinie Bukowskiej. Redaktor naczelny twierdzi, że nie zna motywów sądu, "ale może chodzić o uniemożliwienie działalności dziennikarskiej".

- Nieznane mi są mi motywy sądu, ale wydaje mi się, że może chodzić o uniemożliwienie działalności dziennikarskiej – twierdzi Piński.

źródło: onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News