Warszawski sąd nakazał 30-dniowe aresztowanie redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze”, Jana Pińskiego. Informacja o wysłaniu za nim listu gończego wisi na stronie internetowej tygodnika.

„Mimo przedstawienia zwolnienia lekarskiego od biegłego sądowego sędzia Joanna Bukowska nakazała dziś aresztowanie Jana Pińskiego i wysłała za nim list gończy” – napisał Krzysztof Galimski.

List gończy to efekt sporu pomiędzy Janem Pińskim a spółką J&S Energy. Redaktor naczelny nie stawił się w sądzie na kolejną rozprawę, jak twierdzi, z powodu choroby. Piński miał przedstawić sądowi zwolnienie lekarskiego, które zostało potwierdzone przez biegłego.

– Działanie sądu, który lekceważy zwolnienie lekarskie, potwierdzone przez biegłego i chce 30 dni więzienia dla dziennikarza, jest tak absurdalne, że trudno mi to komentować – mówi Jan Piński cytowany przez tygodnik „Uważam Rze”.

Piński zamierza złożyć wniosek o uchylenie postanowienia sądowego i wszczęcie postępowania przeciwko sędzinie Bukowskiej. Redaktor naczelny twierdzi, że nie zna motywów sądu, „ale może chodzić o uniemożliwienie działalności dziennikarskiej”.

– Nieznane mi są mi motywy sądu, ale wydaje mi się, że może chodzić o uniemożliwienie działalności dziennikarskiej – twierdzi Piński.

źródło: onet.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.