Do absurdalnej sytuacji doszło w jednej z dzielnic Gdańska, gdzie miłośnicy przyrody wysprzątali za własne pieniądze jeden z urokliwych stawów w lokalnym lesie. Zawstydzeni tym faktem leśnicy, którzy są odpowiedzialni za czystość w lesie, ukarali sprzątających mandatem. 

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Oliwy (dzielnica Gdańska) postanowili wysprzątać jeden z lokalnych i bardzo urokliwych stawów znajdujących się w pobliskim lesie, ponieważ właściciel, czyli Lasy Państwowe, od lat nie zawracał sobie tym głowy.

W tym celu członkowie stowarzyszenia zrzucili się na zakup roweru wodnego, który kosztował ich 1100 złotych. Natychmiast przystąpili do sprzątania, podczas którego wyciągnęli z wody m.in. ponad 500 butelek i wszelkiego rodzaju śmieć, w tym nawet starą ławkę.

Sprzątającym szło tak dobrze, że zainteresowały się tym lokalne media.

Po opublikowaniu materiału o społecznym sprzątaniu przyrody, sprawą zainteresowali się również lokalni leśnicy, którzy najwyraźniej zawstydzeni całą sytuacją nie dość, że postanowili ukarać wolontariuszy mandatem to jeszcze chcieli wywieźć rower wodny do utylizacji na śmietnisko.

 – Pomysłodawcy inicjatywy postanowili korzystać z roweru wodnego w miejscu, w którym jest to niedozwolone. Poza tym, organizatorzy akcji przed „zwodowaniem” roweru nie zapytali gospodarza terenu o zgodę na tego typu czynności. Wypadałoby to zrobić, choć pewnie tej zgody i tak by nie uzyskali. Otrzymaliśmy również sygnały, że z roweru korzystano w sposób niebezpieczny, skacząc z niego do wody. Zapadła zatem decyzja o wyciągnięciu i wywiezieniu roweru na wysypisko śmieci. W momencie wyławiania jednostki pojawił się jej właściciel, na którego straż leśna nałożyła mandat w wysokości 200 zł. Sprawa została załatwiona polubownie, a właściciel sam zasugerował, że zabierze rower wodny na „własną rękę” – powiedział w rozmowie z portalem trojmiasto.tv rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

Jak zauważa z sarkazmem portal trojmiasto.tv, cała sytuacja pokazuje, że urzędnicy sprawiają, iż nie do końca warto wychodzić przed szereg i robić cokolwiek na własną rękę.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: trojmiasto.tv

...

Zobacz również