Robert Makłowicz toczy obecnie zaciętą batalię z władzami Telewizji Publicznej i nie jest bynajmniej na zwycięskiej pozycji. Kucharz stracił już pracę, ale TVP nie daje za wygraną i chce całkowicie pogrążyć Makłowicza.

Po słowach krytyki w kierunku Telewizji Publicznej Makłowicz stracił swój wieloletni program kulinarny, jednak nie miał zamiaru wdawać się w polityczne przepychanki z upolitycznionymi mediami.

– Nie dam się wciągnąć w tandetną brazylijską telenowelę, pełną pomówień i niemożliwych do sprawdzenia oskarżeń. Teraz mam się tłumaczyć z żartów na temat wypadku Pani Premier, za chwilę usłyszę, że podważałem gdzieś wynik bitwy pod Grunwaldem lub w pikelhaubie na głowie bezcześciłem narodowe symbole. To makiawelska taktyka wciągnięcia mnie w dyskusję znaną z politycznego piekiełka, po której nikt już nie będzie wiedział. kto ukradł rower, a komu go ukradziono. Ufam jednak, że w tym wypadku nie zdoła ona odnieść sukcesu – oznajmił.

– Istota sporu jest bowiem prosta, jak amerykańska autostrada i klarowna, niczym alpejskie powietrze wiosną: nie dostałem scenariusza przed kręceniem spotu, zatem go też nie podpisałem, co jest normalną praktyką telewizyjną, gdy się komuś scenariusz wręcza, użyto w spocie jedynie części mej wypowiedzi, zmieniając w ten sposób jej pierwotny kontekst.
Przez 20 lat trzymałem się z dala od polityki i teraz też nie dam się w nią wciągnąć. Niezależnie od tego, kto rządziłby telewizją publiczną, na podobną manipulacje zawsze zareagowałbym tak samo – dodaje.

...

Zobacz również

  TVP nie wierzy w zapewnienia Roberta Makłowicza. Stacja chce pokazać, że nie warto z nią zadzierać i zapowiada, że poza pracą kucharz straci także pieniądze. Telewizja postanowiła bowiem pozwać Makłowicza.
Telewizja Publiczna uderza nie tylko w kieszeń, ale i wizerunek Roberta Makłowicza. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że  jego program i tak tracił oglądalność oraz nie przystawał do „współczesnych wymogów”. Co więcej TVP twierdzi, iż występ w spocie powinien być dla Makłowicza „zaszczytem”.