Zwycięstwo kobiety w polskich wyborach prezydenckich byłoby ewenementem w historii naszego kraju. Taki bieg wydarzeń staje się coraz bardziej prawdopodobny.

Do tej pory wszyscy przewidywali, że główne starcie w wyborach rozegra się między Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem. Teraz do gry wchodzi jednak przedstawicielka Nowoczesnej.

Kamila Gasiuk-Pihowicz w czasie ostatnich protestów wybiła się na prawdziwą gwiazdę w oczach opozycji. Jeśli trend jej stale rosnącej popularności wśród środowisk opozycyjnych będzie się utrzymywał, to faktycznie zdeklasowanie przez nią pozostałych kandydatów wydaje się prawdopodobne.

Nowoczesna znów jest jednością i znów jest wiara, że można i trzeba zmieniać Polskę. Zniknęły animozje i spory wewnętrzne. Każdy wie, że ma do wykonania robotę i robi, co trzeba. Kamila Gasiuk-Pihowicz to silne ogniwo i może odegrać bardzo ważną rolę. A za trzy lata nabierze już niezbędnego w polityce doświadczenia. Ryszard wierzy w Kamilę – skomentował sprawę anonimowo jeden z członków Nowoczesnej.

Faktycznie lider partii nie od dziś wyraża swój podziw dla rezolutnej posłanki. Nie raz podkreślał, że może ona zajść bardzo daleko.

Namówiłem ją dwa lata temu do startowania z list Nowoczesnej i nigdy się na niej nie zawiodłem – przekonuje Ryszard Petru.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również