Wypływa skandal roku! BOR wymazał prawdziwe dane dotyczące wypadku Beaty Szydło

Wypływa skandal roku! BOR wymazał prawdziwe dane dotyczące wypadku Beaty Szydło

Wszystko wskazuje na to, że nigdy nie poznamy prawdy o głośnym wypadku premier Beaty Szydło. Wszystko za sprawą zaskakującej "pomyłki" funkcjonariuszy, przez którą zniknęły dane z komputerów pokładowych. 

Prędkość, z jaką poruszała się rządowa kolumna mogła pomóc w rekonstruowaniu prawdziwego przebiegu wypadku. Aby ją określić wcale nie trzeba było uciekać się do skomplikowanych wyliczeń i badań wraku.  Wystarczyło zerknąć do danych zapisanych na pokładowych komputerach. "Nie trzeba było", bo już istnieje taka konieczność.

Tak się złożyło, że nikt w BOR nie wpadł na pomysł zgrania informacji z dysków pokładowych komputerów. Co więcej, samochody BOR-u, które felernego dnia wchodziły w skład rządowej kolumny wiozącej premier były używane także i później. W efekcie, dane zostały nadpisane i zniknęły.

- BOR nie zgrał danych z komputerów pokładowych, tylko (najprawdopodobniej celowo) pozwolono tym pojazdom jeździć dalej po wypadku, co doprowadziło do nadpisania danych w systemach komputerów pojazdów. W serwisie od ręki możliwe było odczytanie parametrów przejazdu dwóch samochodów ochronnych. Nie zrobiono tego – tłumaczy poseł PO Krzysztof Brejza.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News